Tag: емирати
легендата на „топџиите“ не го заборава периодот минат во Лондон

ФОТО: Сонувам еден ден да застанам на клупата на Арсенал

пред 9 мес.
Одлично прво полувреме од Арсенал

ВИДЕО: „Тоџиите“ се распукаа на „Емирати“, Јунајтед тотално надигран

пред 11 месец
Почетни состави за дербито на „Емирати“

ФОТО: Арсенал ќе почне со Џака и Пепе, Јунајтед повторно без Погба

пред 11 месец
Арсенал ќе мора да купува нов стопер

Проблеми за Артета, Калум Чамберс го чека долга пауза

пред 11 месец
Коса им се дига на навивачите на Арсенал

По 6о години, Арсенал загуби четири домашни средби едно по друго

пред 11 месец
Челси има проблем на „Емирати“

ВИДЕО: Ковачиќ закасни, Обамејанг му донесе водство на Арсенал

пред 11 месец
Играчите не веруваат во Љунберг

Патрик Виеира е реална опција за менаџерското столче во Арсенал  

пред 12 мес.
„топџиите“ имаат проблем и со новиот капитен

Фреди Љунберг нема уште долго да го води Арсенал

пред 12 мес.
Навивачите на „Емирати“ во неверување

ВИДЕО: Сократис и Луиз „заспаа“, Вебстер го шокираше Арсенал

пред 12 мес.
Понуда за трампа

„Кралевите“ ќе ја користат кризата во Арсенал, Хамес за Обамејанг ?

пред 12 мес.
Управата на Арсенал се предомисли

Унаи Емери останува во Лондон до крајот на сезоната ?

пред 1 година
Инцидентот со Џака подгреа поинакви шпекулации

Емери пред отказ, поранешни „Топџии“ и Алегри кандидати за менаџерското столче

пред 1 година
Преговори за трансфер ?

ФОТО: Кедира се појави на „Емирати“

пред 1 година