Tag: енди мареј
ВЕЛИ НИШТО ПОГРЕШНО НЕ ПРАВИ

Ѓоковиќ застана зад својот колега: Не е фер ова што се случува, не ги заслужува овие напади

пред 5 дена
Подготовки за Ролан Гарос

Ѓоковиќ и Мареј повторно заедно на теренот

пред 4 мес.
Британецот се предаде

Енди Мареј дефинитивно нема да настапи на Австралија Опен

пред 8 мес.
турнирот е на програмата од 27 септември до 11 октомври

Енди Мареј ќе настапи на Ролан Гарос, доби вајлд карта

пред 1 година
мечот се играше неверојатни 4 часа и 40 минути

ВИДЕО: Енди Мареј губеше 0-2 и со неверојатен пресврт запиша победа на УС Опен

пред 1 година
заработи 61 милион долари и вели нема пари за луксуз

Енди Мареј е прав шкрт Шкотланѓанец, не сака да плаќа скапо сместување во Њујорк (ФОТО)

пред 1 година
британецот долева масло на огнот...

Мареј: Не ме изненадува големиот број заразени на Адриа Тур

пред 1 година
Британецот со мини подготовки

ВИДЕО: Енди Мареј тренираше во двор па промаши и топчето заврши кај соседите

пред 1 година
Лесен залак за фамилијата Ѓоковиќ

ВИДЕО: Новак и Јелена Ѓоковиќ со експресен одговор на предизвикот на Мареј и неговата сопруга

пред 1 година
Супер вест за навивачите

Мареј: Ќе се вратам на теренот идната година

пред 1 година
Бавно оди опоравувањето

Енди Мареј повторно го одложи враќањето на тениските терени

пред 2 години
Мареј нема среќа со повредите

Енди Мареј ги откажа учествата на Австралија Опен и на АТП Купот

пред 2 години
четворка која сеуште владее

ФОТО: Неверојатна доминација, од 2004 година четири исти тенисери се на врвот на АТП листата

пред 2 години
енди во финале по две години, стен се бори за 17 титула

Вавринка и Мареј во финалето на турнирот во Антверпен

пред 2 години
доаѓа третото бебе

Енди Мареј најави пауза на кариерата

пред 2 години
ваква реакција не се гледа често од британецот

ВИДЕО: Ваков нервозен Енди Мареј не сте го виделе никогаш

пред 2 години