Tag: енис барди
Милевски нема да повика замена

Македонија без Енис Барди против Лихтејнштајн и Германија

пред 2 недели
Плејмејкерот на прегледи во Валенсија

Проблем за Леванте и за Македонија, Барди се повредил против Романија

пред 1 месец
се започна во полска

Барди: Оваа генерација е млада и може да даде многу успеси

пред 1 месец
СЕ ВРАЌА ВО ШПАНИЈА

Големо засилување за Леванте: Шкондран Мустави нов соиграч на Енис Барди

пред 2 мес.
УШТЕ ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ ВО КАЛЧОТО?

Милан не е единствен: Уште еден калчолигаш тргнува по услугите на Енис Барди

пред 3 мес.
Ќе се оствари ли планот на Пиоли

Македонец ќе го менува Чалханоглу во Милан!?

пред 3 мес.
По краткиот одмор почна со тренинзи

ВИДЕО: Барди со нов имиџ пред почетокот на новата сезона со Леванте

пред 3 мес.
МОРАШЕ ДА БИДЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Барди откри дали е подготвен да настапи на премиерниот историски меч на Европското првенство

пред 4 мес.
ЗА СРЕЌА СЕ Е ЗАД НЕГО

Барди: Беше тешко, мислев дека ќе го загубам Европското првенство, едвај чекам да почне натпреварот

пред 4 мес.
НЕКОЛКУ КЛУБОВИ СЕ СПОМЕНУВААТ КАКО ОПЦИИ

Енис Барди заминува од Леванте: Клубот во голема финансиска криза, мора да го продава Македонецот

пред 4 мес.
Одлични вести

Енис Барди доби негативен тест, ќе може да игра против Австрија

пред 5 мес.
Да се надеваме дека ќе стигне на време

Барди е важен за Македонија, но ќе мора да чека на негативен тест

пред 5 мес.
Барди на листата најдобри додавачи во квалификациите

ФОТО: Во листата најдобри средни играчи, Енис Барди се најде во златната петорка

пред 5 мес.
Одлични вести

Барди е добар, чека негативен Ковид-19 тест за да почне со тренинзи

пред 5 мес.
ЦЕЛАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Е СО НЕГО

„Знаеме дека Барди е херој и дека ќе го преброди ова“

пред 5 мес.
Потврдата пристигна од ФФМ

Официјално: Енис Барди е позитивен на Ковид-19, добро е што немал контакт со соиграчите

пред 5 мес.