Tag: еп 2020
по откажувањето на Норвешка

Официјално: Данска сама ќе го организира ЕП во ракомет за жени

пред 2 мес.
ЕХФ сега ќе мора да бара ново решение

Норвешка не сака да биде организатор на Европското ракометно првенство во 2020

пред 2 мес.
АКО НЕ ЗАВРШИ ПАНДЕМИЈАТА ДО МАРТ ДОГОДИНА

УЕФА со нов план за Европското првенство 2021, Англија добива џекпот

пред 3 мес.
Моменот кој уште долго ќе го паметиме

ВИДЕО: ЕХФ не потсети на одлучноста и прецизноста на Кире Лазаров

пред 7 мес.
Францускиот селектор опасноста ја гледа во Кире Лазаров

Гијом Жил: Македонија е сериозна репрезентација, предводена од Кире Лазаров

пред 11 месец
Петковиќ ќе треба да ја однесе Русија на СП во Египет

Русија конечно доби нов селектор, Велимир Петковиќ на местото на Кокшаров

пред 11 месец
Тежок меч ја чека Македонија

ЕХФ ја смести Македонија во група на неносители, не чека тежок противник во баражот за СП 2021

пред 11 месец
Англичанецот очекува да се најдев на списокот на селекторот Саутгејт

Смолинг: Задоволен сум од тоа како играм сезонава

пред 11 месец
Србија наскоро со нов селектор

Падна уште еден селектор, Србија ќе мора да бара нов предводник на националниот тим

пред 11 месец
Нова бронза за Македонија

ФОТОГАЛЕРИЈА: Успешен настап на младите каратисти на ЕП во Будимпешта

пред 12 мес.
За селекторот на „аѕурите“ катанаџото е минато

Манчини: Италија во иднина ќе игра атрактивен фудбал

пред 12 мес.
Затоа и се најдобри судии на светот

Балкан Хандбал: Македонските судии беа најдобриот дел од финалето

пред 12 мес.
Карачиќ се уште е во шок

Игор Карачиќ: Не знам како го пропуштивме ова. Го сакавме златото, но повторно ништо

пред 12 мес.
Трет селектор што остана без функција поради резултатите на ЕП 2020

Отказ за францускиот селектор Дидие Динар

пред 1 година
Лино рече збогум?

Лино Червар најави повлекување од селекторската функција во репрезентацијата на Хрватска

пред 1 година
Сликите зборуваат се

Фотогалерија од финалниот натпревар во кој Шпанија стигна до ново злато

пред 1 година