Tag: еп 2020
Ватерполото ќе го добие новиот европски шампион

Унгарија и Шпанија во финалето на ЕП во ватерполо во Будимпешта

пред 8 мес.
Битка на поразените

Норвешка и Словенија во битка за континенталната бронза

пред 8 мес.
Судбината се поигра со Норвешка

Судбина: Хрватите и вратија на Норвешка за СП 2017, кога се беше исто како денес, ама славеа скандинавците

пред 8 мес.
Сагосен ќе го надмине рекордот на Кире

Сандер Сагосен го израмни апсолутниот рекорд на Кире Лазаров

пред 8 мес.
Најсреќниот момент во спортскиот живот на Муса

Жељко Муса: Го молев Господ да ја примам таа топка

пред 8 мес.
Заслужена радост

ВИДЕО: Ечат песни во соблекувалната на Хрватска

пред 8 мес.
Најава на балканско финале

Фотогалерија од епскиот натпревар меѓу Норвешка и Хрватска

пред 8 мес.
Муса ја однесе Хрватска во Финале

Војната за финале ја доби Хрватска, Норвежаните ќе мораат да се задоволат со борбата за бронза

пред 8 мес.
Македонија ќе има полесен пат

Добра вест од ЕХФ: Македонија ќе игра само еден бараж за пласман на СП 2021 во Египет

пред 8 мес.
Двајца балканци во ол-стар тимот на главната рунда

ВИДЕО: Карачиќ во идеалниот тим на главната фаза на ЕП 2020

пред 8 мес.
Германија ќе игра на се или ништо

Кристиан Прокоп: Можеби не блескавме на ова ЕП, ама имаме уште еден натпревар што мораме да го добиеме

пред 8 мес.
„Виси“ рекордот на Кире

По главната фаза на ЕП 2020, Сагосен е на пол позиција кај стрелците, а резултатот на Лазаров е се уште во опасност

пред 8 мес.
шпанците го оставија без глас

Червар има проблем, не се појави на закажаната прес-конференција

пред 8 мес.
Се избира Ол-стар тимот на ЕП 2020

Тргна гласањето за Ол-стар тимот на ЕП 2020

пред 8 мес.
Многу работи стануваат појасни

Норвешка, Хрватска, Словенија и Шпанија обезбедија директно учество на СП 2021

пред 8 мес.
Избегнато балканско полуфинале

Познати се полуфиналните двојки на ЕП 2020

пред 8 мес.