Tag: еп 2021
Лоши вести пред ЕП

Македонските навивачи смеат само 48 часа да престојуваат во Букурешт!

пред 4 мес.
Македонските навивачи во исчекување на дозвола

ФОТО: Дракула нема да не исплаши, Букурешт може да биде одличен домаќин на ЕП

пред 4 мес.
Мало загревање пред континенталниот собир

УЕФА анализира пред ЕП: Пандев и Барди се клучните играчи на Македонија

пред 5 мес.
Лоши вести за навивачите на „црвените“

Ништо од најавениот кам-бек, Ван Дајк нема да игра за Ливерпул до крајот на сезона

пред 6 мес.
Без неколкумина интернационалци

Македонските одбојкари ги започнаа подготовките, целта е пласман на ЕП 2021

пред 7 мес.
Нема промена на селекторската позиција

Јоаким Лев е мачка со девет животи, ќе ја води Германија на ЕП 2021

пред 8 мес.
Саутгејт си постави висока цел

Саутгејт: Англија сака европска титула, нема да чекаме уште четири години за трофеј

пред 8 мес.
цела европа му се воодушевува на капитенот

Прва изјава на Пандев по историската победа: За сите нас е исполнување на сонот, момците го заслужија тоа (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Да не се заборави, нека се памети

ВИДЕО: ОВА Е ИСТОРИСКИОТ ГОЛ НА ГРАНДЕ ПАНДЕВ ВРЕДЕН ЕВРОПСКО!

пред 8 мес.
победа вредна 30 години

ФОТО: Политичарите со честитки до македонските фудбалски херои, гордоста и посветеноста победуваат

пред 8 мес.
Истрчаа 90 минути за историја

ФОТО: Честитки до фудбалерите од спортистите, федерациите, навивачите

пред 8 мес.
Гранде Пандев

ФОТО: ФФМ имаше само еден збор за Пандев – Бог

пред 8 мес.
„Славете со заштита“

Филипче им честиташе на фудбалерите, но ги замоли да слават со почитување на мерките

пред 8 мес.
сега е наше време !

Македонија оди по историја во Тбилси, пласман на ЕУРО е желба на нашите фудбалски херои

пред 9 мес.
Ова нема да им се допадне на навивачите

Ибрахимовиќ се огласи со порака: Само сакам да испровоцирам …

пред 9 мес.
Ковид-19 игра значајна улога во планирањето

УЕФА се огласи по најавите дека ЕП 2021 ќе се игра само во една наместо во 12 земји

пред 9 мес.