Tag: еп 2022
Во групата и Данска и Швајцарија

Македонија од Скопје го почнува походот за ново ракометно ЕП

пред 3 мес.
селекторот позитивно гледа на расплетот во групата

Брестовац: Ривалите се коректни, јас сум оптимист дека можеме да ја пројдеме групата

пред 4 мес.
ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКОТО Е РЕАЛЕН ЕПИЛОГ

ВИДЕО: Данска е императив во квалификациите, никогаш не сме ја победиле !

пред 4 мес.
Ракометарите повторно во фокусот

Македонија во исчекување на ждрепката за квалификациите за ЕП во 2022

пред 4 мес.
селекторот не е оптимист

Брестовац: Со овој противник шансите ни се најмали

пред 8 мес.
На турнирот во „Јане Сандански“

Македонија денеска против Велс во првиот дуел од претквалификациите за ЕП

пред 9 мес.
Селекторот Скендеровски го одреди составот

ФОТО: Македонската футсал репрезентација ги започнува подготовките за Велс и Норвешка

пред 9 мес.