Tag: еп ракомет
ракометарите дознаа каде ќе се сретнат со швајцарија

Познато е каде Швајцарија ќе ја пречека Македонија во квалификациите за ЕП

пред 4 мес.
групата „а“ најинтересна

ВИДЕО/ФОТО: Одредени групите за Европското ракометно првенство

пред 6 мес.
во виена ги дознаваме ривалите

ВИДЕО: Македонија ги добива противниците за ЕУРО 2022, ЕХФ објави како ќе функционира извлекувањето

пред 6 мес.
неверојатна грешка на еден од најдобрите

Дали можете да изброите колку чекори направи Карачиќ (ВИДЕО)

пред 10 мес.
неверојатно однесување на хрватскиот селектор

Како пцуеше Червар на критичниот тајм-аут, последен на мечот (ВИДЕО)

пред 10 мес.
теле 2 арената нема капацитет да ги прими сите хрвати

ВИДЕО: Илјадници Хрвати на пат за Шведска, Стокхолм е под „окупација“

пред 10 мес.
харизматичниот лино на денешната прес конференција

Червар: Ова е страшен подвиг, играчите се преморени, но одиме до крај !

пред 10 мес.
луда забава на ракометарите

Хрватите порачуваат: Овде никој не е нормален, одиме до крај (ВИДЕО)

пред 10 мес.
словенците немаа сили за изненадување

Нема Балканско финале, Шпанија не и даде шанса на Словенија

пред 10 мес.
имаат шанса за историја

На Хрватска и недостасува само медалот за кој ќе игра в недела

пред 10 мес.
червар е стар лисец, вади максимум од екипата

Хрватска имаше неверојатен број на додавања во првиот дел против Норвешка

пред 10 мес.
ќе има ли балканско финале?

ВИДЕО: Хрватите го запалија Стокхолм, следува ли победа за Червар и „коцкестите“

пред 10 мес.
натпревари без резултатско значење на еуро

Шведска го победи Исланд, Германија подобра од Чешка

пред 10 мес.
му се приспа во финишот на средбата

ВИДЕО: Ракометар на Шведска заспа на средбата со Унгарија

пред 11 месец
во моменти кога се решаваше натпреварот со чешка

Червар се збуни, не знаеше кој му игра пивот

пред 11 месец
еден холанѓанец заслужено доби место во тимот

ФОТО: ЕХФ ги одбра најдобрите седум во првата фаза, нема ниту еден Македонец

пред 11 месец