Tag: еп
Дефанзивецот отворено

Ловрен: Како да скокнам, како свеќа без раце?

пред 1 месец
Несторовски патува со репрезентацијата иако е повреден

Несторовски: Македонија може да направи чудо, поддршка за моите браќа од репрезентацијата

пред 2 мес.
Пандев очекува позитивни изненадувања на ЕП

Пандев: Се надевам дека можеме да изненадиме, во тимот сме како браќа!

пред 2 мес.
Ангеловски испрати важна порака пред ЕП

Ангеловски: Важиме за аутсајдери, но тогаш сме најмотивирани и најопасни

пред 2 мес.
Герет Саутгејт најде решение пред стартот на ЕП

Ротација во Англија: Најдена замената за повредениот Александар Арнолд

пред 2 мес.
Саутгејт со нови проблеми пред стартот на ЕП

Голем хендикеп за „Гордиот Албион“: Репрезентацијата дефинитивно останува без Арнолд пред ЕП

пред 2 мес.
Повредата нема да го спречи

Илија Несторовски нема да игра на ЕП но ќе патува во Романија

пред 2 мес.
Излезе документарецот посветен на историскиот настап на ЕП

ВИДЕО: Промовиран документарецот „Победници“ посветен на селекторот Ангеловски и македонските фудбалски херои

пред 2 мес.
Ќе почне да се полни арената „Тодор Проески“

Македонските фудбалери пред ЕП ќе играат пред публика на Арената „Тодор Проески“

пред 2 мес.
Пуштени билетите за настапот на Македонија на ЕП

Почнува апликацијата за билети за ЕП: Македонската репрезентација очекува масовна поддршка

пред 2 мес.
По успехот во неделата

Поп Ацев: Голема чест е да се претставува Македонија на најголемите натпреварувања

пред 2 мес.
Најавува ли дека ќе игра уште една година

Пандев со емотивен поздрав: И посакувам среќа на Џенова, сега е време за ЕП со Македонија

пред 2 мес.
Фудбалерот на ПСЖ го повреди коленото

Лоши вести за репрезентацијата на Италија: За Верати сезоната е готова, неизвесно и ЕП?!

пред 2 мес.
Непријатни вести за македонските фанови

На ЕП во Романија ќе може да навиваат само вакцинираните од Ковид-19

пред 3 мес.
Македонската репрезентација го одработи тренингот пред Швајцарија

ФОТО: Селекторот Лазаров очекува победа против Швајцарија иако беше „проблематична“ селекција на Мундијалот

пред 3 мес.
Македонија славеше против „тешката“ Финска

ВИДЕО: Ракометарите се намачија, но триумфираа: Следува шестото ЕП во низа

пред 3 мес.