Tag: епидемија
Семејството на Дибала може да стане причина за ширењето навирусот во Аргентина

ФОТО: Аргентинската полиција уапси членови од семејството на Дибала, поради нарушување на карантинот

пред 2 години
Искрени зборови на претседателот на клубот од најпогодениот град во Италија

Бреша: Ако некој го сака ова проклето скудето – нека си го земе

пред 2 години
Агентот против кого се води постапка за перење пари, сега ќе го спасува Порто

Агентот Жорж Мендеш и Роналдо ќе им помогнат на португалските болници во борбата против пандемијата

пред 2 години
Кина стана најбезбедно место на светот

ВИДЕО: Фелаини во Кина го пречека одред лекари во заштитни скафандри

пред 2 години
Ибрахимовиќ не му се плаши на вирусот

ФОТО: Златан Ибрахимовиќ покажа како го победува Коронавирусот

пред 2 години
Потег за најголема почит

Херој на денот: Претседателот на Спортинг замина да работи в болница за да помогне во борбата со Коронавирусот

пред 2 години
Уште во само една европска земја се игра фудбал

Коронавирусот го порази фудбалот и во Турција

пред 2 години
Убав гест на Бразилецот

Вилијан: Иако ми завршува договорот, од лојалност кон Челзи ќе ја доиграм сезоната

пред 2 години
Патриотски гест на ексфудбалерите на Јунајтед

Гери Невил им ги отстапи своите хотели на медицинските лица кои се борат со Коронавирусот

пред 2 години
Капитенот е со својот народ

Кире Лазаров од Нант: Заедно да ја добиеме оваа битка (ВИДЕО)

пред 2 години
Наводно и двајцата се веќе во Бразил

Нејмар и Тиаго Силва „избегаа“ од Париз со дозвола на ПСЖ

пред 2 години
Коронавирусот го стега обрачот околу Јувентус

ФОТО: Пјаниќ го поддржа својот соиграч Матуиди, кај кого и пронајден Коронавирус

пред 2 години
Неизвесно одржувањето на најславниот тениски турнир

Можно е откажувањето и на Вимблдон

пред 2 години
Бразил годинава не ќе може да ја брани титулата

И Копа Америка се префрла во следната година

пред 2 години
Фудбал ќе се игра во земјата на Коронавирусот

Конечно добра вест: Во Кина ќе почне фудбалското првенство

пред 2 години
Коронавирусот не им може ништо

ФОТО: Един Џеко и неговата сопруга Амра не губат време, додека се во карантин…

пред 2 години