Tag: ериксен
Данецот се присобил на Серија А потешко од планираното

Конте за Ериксен: Имаше мали проблеми со аклиматизацијата, но почнува да разбира што бараме од него

пред 2 мес.
во финишот на преодниот рок детали од интер

Интер објави детали за трансферот на Перишиќ и Ериксен (ФОТО)

пред 3 мес.
тренерот на интер сега мисли поинаку

ВИДЕО: Голчиштето на Ериксен се прераскажува, Конте се предомисли, Данецот останува во Интер

пред 3 мес.
конте го добива босанецот, ериксен се сели на „олимпико“

Рома и Интер разменуваат играчи, Џеко конечно доаѓа на „Џузепе Меаца“

пред 3 мес.
деле али повторно ќе работи со покетино

Мурињо се откажа од Деле Али, тој е на пат кон Париз

пред 3 мес.
Ова ќе биде интересно

Можна размена меѓу Интер, Тотенхем и ПСЖ во зимскиот преоден рок

пред 3 мес.
Финансиската конструкција е поставена

Интер мора да продава пред да може да размислува за нови играчи

пред 4 мес.
Ќе се ослободува од непотребните

Конте со мини ремонт во составот на Интер во зимскиот преоден рок

пред 4 мес.
данецот е на продажба а веќе соработуваше со покетино во тотенхем

Доколку Покетино стане тренер на ПСЖ, прво засилување добива од Интер

пред 4 мес.
престојот на ерикесен во интер кратко ќе трае

Интер го продава Ериксен, ја одреди цената за Данецот

пред 5 мес.
можна размена на две ѕвезди

Реал Мадрид и Интер ќе разменуваат играчи

пред 5 мес.
Данецот си бара нов клуб

„Пукна тиквата“ меѓу Конте и Ериксен, плејмејкерот е на продажба

пред 6 мес.
Данецот дојде како големо засилување

Интер сака да се ослободи од Ериксен, Милан и Лацио го меркаат Данецот

пред 6 мес.
Тимот од Шпанија не реализираше пенал

ВИДЕО: Интер со головите на Ериксен и Лукаку до победа над Гетафе и пласман во четвртфинале

пред 9 мес.
данецот е на продажба по само 7 месеци во интер

Интер го купи во јануари како големо засилување, сега размислува да го продаде во август

пред 9 мес.
долгата пауза не влијаеше на формата на данецот

Ериксен го импресионира Конте на првите тренинзи на Интер

пред 11 мес.