Ознака: еспањол
Шпанија е новото големо жариште на болеста

Иронија: Првиот заразен кинески спортист вирусот го доби во Шпанија

пред 1 нед.
Коронавирусот го отера во карантин и тимот на Еспањол

ФОТО: Дури шестмина заразени со Коронавирус во екипата на Еспањол

пред 2 недели
Тешки денови за тимот од Барселона

ВИДЕО: Еспањол продолжува да тоне, Осасуна со минимална победа во Памплона

пред 3 недели
Ова промашување ќе го прогонува со години

ВИДЕО: После ваков промашен зицер, Педро Нето треба да престане да игра фудбал

пред 1 месец
КИКС НА ФАВОРИТОТ НА „РАМОН СНАЧЕЗ ПИСУАН“

ВИДЕО: Сусо ја спаси Севиља од пораз со Еспањол, прекрасен гол на Ембарба

пред 1 месец
Маестрално петег и малку среќа за 1:1

ВИДЕО: Ембарба од слободен удар надмудри осумина во живиот ѕид на Севиља

пред 1 месец
Во 22 коло од Ла лига

ВИДЕО: Гранада со пресврт до победа над последно пласираниот Еспањол

пред 2 мес.
по еден гол во двете полувремиња

ВИДЕО: Еспањол и Атлетик Билбао одиграа нерешено

пред 2 мес.
Бодови се купуваа на големо

ШОК: Поранешниот секретар на Осасуна тврди дека клубот договарал натпревари и купувал бодови

пред 2 мес.
Не сакаат да мрднат од Мадрид

Реал Мадрид безуспешно се труди да се ослободи од двајцата Диази, Мариано и Браим

пред 2 мес.
Тоа се единствените лиги во кои и досега работел

Маурисио Покетино кажа во кои лиги го гледа неговиот следен ангажман

пред 2 мес.
Сам се закача со сите, па после други му се виновни

Фановите на Еспањол повторно ги навредуваа Пике, Шакира и нивниот син

пред 3 мес.
Барселона и Реал се израмнија со бодовите

Валверде: Еден ист гол на Еспањол му донесе бод, а нам ни одзеде два

пред 3 мес.
фенерџијата остана непоразен од лидерот во ла лига

ВИДЕО: Еспањол освои бод со гол во финишот на неверојатниот натпревар со Барселона

пред 3 мес.
Здравствениот билтен на каталонците

Поради повреда, Тер Стеген ќе го нема на средбата со Еспањол

пред 3 мес.
Абелардо ќе го спасува Еспањол

Официјално: Абелардо нов тренер на Еспањол

пред 3 мес.