Tag: естонија
уште еден убедлив пораз

Фудбалерките до 17 години убедливо поразени од Естонија

пред 3 недели
пирова победа против естонија

ВИДЕО: Едно добро полувреме недоволно, Македонија ја победи Естонија со само 2 разлика

пред 8 мес.
европското првенство засега е далеку за македонија

ВИДЕО: Македонија деконцентрирана и во голема негатива, Вајли го „скрши“ обрачот на Естонците

пред 8 мес.
ТОДОРОВ БЕЗ ПРОМЕНИ ВО ТИМОТ

Одлични вести од Перм, Македонија со Димитријевиќ ќе ја нападне Естонија

пред 8 мес.
По триумфот над Италија покажавме дека можеме

Македонија брка победа против Естонија од 10 разлика за пласман на ЕП

пред 8 мес.
Русија одигра за нас и ја совлада Естонија

ВИДЕО: Македонија останува во игра за пласман на ЕП, ова е најдоброто од победата против Италија

пред 8 мес.
Селекторот на македонија предупредува дека заморот е проблем

Тодоров: Никој нема да се сеќава на оваа победа, ако утре не победиме

пред 8 мес.
И ДВЕ ПОБЕДИ ЗА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА НЕ БИДАТ ДОВОЛНИ

Работите се закомплицираа: Како Македонија може да стигне до пласман на Европското првенство во кошарка?

пред 8 мес.
Неочекуван исход во Перм

ВИДЕО: Естонците ја шокираа Италија и ни ги измешаа математиките за пласман на ЕП

пред 8 мес.
ДИМИТРИЈЕВИЌ И ЃУРОВСКИ КОНЕЧНО ТРЕНИРАА СО СИТЕ СОИГРАЧИ

ФОТО: Македонските кошаркари го одработија првиот тренинг во Перм, засилување во стручниот штаб на Тодоров

пред 8 мес.
откако беа одложени натпреварите во Талин

ФИБА одлучи: Македонија против Естонија и Италија ќе игра во февруари

пред 11 мес.
до кога државата ќе молчи и нема да ги регулира спортските канали?

Натпреварите на кошаркарската репрезентација ќе ги гледаме на регионален спортски канал со странски коментатори

пред 11 мес.
кошаркарите во естонија играат квалификации за европско првенство

Магдевски: Не очекува тешка задача, но ние во Талин не се откажуваме

пред 11 мес.
„добри“ вести од естонија

Владата на Естонија ја „затвори“ Арената „Саку Сурхал“ Македонија доби „предност“

пред 11 мес.
тестовите негативни, двајца отпаднаа од составот за „балонот“ во естонија

Тодоров одбра, двајца остануваат во Скопје, останатите патуваат за Естонија

пред 11 мес.
ростерот на тимот зависи од негативни ковид тестови

Ненад Димитријевиќ утре ќе се тестира, дали ќе игра за Македонија зависи од резултатот

пред 11 мес.