Tag: еуро 2020
ДОМИНАЦИЈА НА ЧЕЛЗИ

УЕФА награди: Жоржињо најдобар играч во Европа, Тухел најдобар тренер

пред 1 месец
ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ ЗА ДАНЕЦОТ

Чеферин потврди: Симон Кјаер со награда за посебно достигнување поради помошта за Ериксен

пред 1 месец
доделена наградата на уефа

Чеферин им додели девет награди на луѓето што го спасија животот на Ериксен на теренот

пред 1 месец
ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ ЗА ТИМОТ НА ПАНДЕВ

Европскиот првак има нов клуб: Сиригу ќе биде соиграч со Пандев, потпиша за Џенова

пред 2 мес.
ВЕЛИ КОГА ЌЕ ПОГЛЕДНЕШ МРТВО ТЕЛО НЕМАШ СОМНЕЖ

Брајтвајт за моментот кога падна Ериксен: Го видов и беше мртов, тогаш почнав да молам

пред 2 мес.
НОВ ПРЕДИЗВИК

Си замина по успешното ЕУРО 2020: Владимир Петковиќ презеде клуб од Франција

пред 2 мес.
ПОЧНУВААТ ДА СЕ ТРОШАТ ПАРИТЕ ОД САНЧО

Големо засилување за Борусија: Во Дортмунд пристигнува најголемата ѕвезда на ПСВ

пред 2 мес.
КЛУБОТ САКА ДА ШТЕДИ НА ПЛАТИТЕ НА ИГРАЧИТЕ

Проблем за Јувентус: Киелини бара нов договор на две години и повисока плата

пред 2 мес.
НА ЗИМА МОЖЕ ДА ПОТПИШЕ ЗА НОВ КЛУБ КАКО СЛОБОДЕН

Преговорите замрзнати: Откако го освои ЕУРО 2020 Инсиње не прифаќа помала плата во Наполи

пред 2 мес.
СОЛ НА РАНА НЕКОЛКУ ДЕНА ПО ФИНАЛЕТО

ФОТО: Бонучи со една фотографија и коментар ги развесели сите во Италија, но ги разбесни Англичаните

пред 2 мес.
моментот од европското финале кој стана хит

ФОТО: Легендарниот потег на Кјелини врз Сака стана тетоважа

пред 2 мес.
МЕСИ ГЛАВЕН ФАВОРИТ

Жоржињо: Јас Златна топка? Не сум талентиран како другите, но освоив се оваа година

пред 2 мес.
ЕВЕ ШТО КАЖА

ВИДЕО: Јусаин Болт ги коментираше расистичките напади кон англиските фудбалери

пред 2 мес.
НА 31 ФУДБАЛЕР ИМ ПОРАСНА ЦЕНАТА

Голем број играчи со повисока цена по ЕУРО 2020: Погледнете кој најмногу напредуваше

пред 2 мес.
избран најдобриот погодок

Голот на Шик од центарот е најубав на Евро 2020

пред 2 мес.
МОТИВАЦИЈАТА УСПЕШНА

ВИДЕО: Се појави снимка од соблекувалната- еве како Манчини ги мотивирал фудбалерите пред финалето

пред 2 мес.