Tag: еуро 3
ќе го следи мечот од трибините

Моќна порака од Спинацола што ја крена Италија на нозе пред финалето на Вембли

пред 2 мес.
„големата тројка“...

ФОТО: Ѓоковиќ шампион на Вимблдон – АТП со една фотографија за историја во тенисот

пред 2 мес.
вечерва на вембли динале на еуро, англија -италија

ФОТО: Манчини: Ќе биде многу тешко, поради две причини против Англија

пред 2 мес.
тука е за своите соиграчи

ФОТО: Не ја остава Италија, и на патерици ќе биде на Вембли и ќе навива за победа

пред 2 мес.
Стоперот пред големото финале

Мегваер: Сега за разлика од пред пет години сме многу посилни ментално

пред 2 мес.
англија во финале за прв пат на еуро

Кејн: Ова е момент на кој се гордеам, но ништо не сме освоиле

пред 2 мес.
нема фаворити во полуфиналето

Манчини: Се надевам дека вие од медиумите барем сега сте во право, би сакал да е така !

пред 2 мес.
англија никогаш не играла финале на еуро

Саутгејт изјави: Англија нема да биде задоволна само од еден епилог на ЕУРО

пред 2 мес.
Во пресрет на полуфиналето со шпанија

УЕФА прашува: Кој е најдобриот играч за врска на Италија?

пред 2 мес.
избрани најлоште единаесетмина на еуро

Избран најлошиот тим на ЕУРО 2020 , во него имаше место и за еден Македонски репрезентативец

пред 3 мес.
данецот го откри својот фаворит

Хулманд: Ја сакам Шпанија и начинот на кој работи Луис Енрике

пред 3 мес.
само еден медиум се одважи да го стави на насловната страна

ФОТО: Англиските медиуми го заборавија својот херој во победата против Германија

пред 3 мес.
ИТАЛИЈА- БЕЛГИЈА ДЕРБИ

Познати сите четвртфинални парови на ЕУРО 2020

пред 3 мес.
ЕМБОЛО ПОДОЦНА ПОГОДИ

ВИДЕО: Еден од најдобрите потези на Европското првенство- Сеферовиќ со силен шамар го храбреше Емболо пред пеналите

пред 3 мес.
непријатни вести за селекторот на белгија

Белгија ослабена, Италија има отворен пат до полуфинале на ЕУРО?

пред 3 мес.
рекорден број на смртни случаеви

Во Санкт Петербург ковид-19 руши рекорди. УЕФА одлучи дали ќе им го одземе еврото на Русите

пред 3 мес.