Tag: еурофарм пелистер
Откако го продолжи договорот со Еурофарм Пелистер

Мандалиниќ: Битола е мал град но има душа, среќен сум тука

пред 1 нед.
Заврши паузата за новогодишните празници

Еурофарм Пелистер започна со подготовките, Бабиќ очекува трофеј во Битола

пред 1 нед.
Познат распоредот во ракометното првенство

Вардар против Еурофарм Пелистер 2, Металург го чека градско дерби

пред 3 недели
Тренерот на Еурофарм пелистер со критики

Бабиќ: Оваа температура во која игравме и во која тренираме не е нормална

пред 4 недели
Во Битола „падна“ Металопластика

Еурофарм Пелистер со победа ја почна новата сезона во СЕХА лигата

пред 4 недели
Воведен натпревар од Група А

Еурофарм Пелистер ја започнува новата сезона во СЕХА против Металопластика

пред 4 недели
Пред дуелот со Металопластика

Жељко Бабиќ: Очекувам добар натпревар и победа

пред 4 недели
Познат е распоредот на натпревари за новата сезона

СЕХА: Вардар 1961 тргнува против Нексе, Еурофарм Пелистер против Металопластика

пред 1 месец
БИТОЛЧАНИ ВО ПОНЕДЕЛНИК ГИ ЗАПОЧНУВААТ НАСТАПИТЕ ВО СЕХА

Еурофарм Пелистер и Металопластика во понеделник ја отвараат сезоната во СЕХА

пред 1 месец
конечно победа за битолчани

Еурофарм Пелистер го победи Тримо Требње за прва победа во Европа лигата на ЕХФ

пред 1 месец
Тренерот на Еурофарм Пелистер пред дуелот со Тримо

Бабиќ: Малку ќе ја променам стратегијата и верувам дека тоа на крај ќе вроди со плод

пред 1 месец
босански судиски пар повторно на меч во европа лигата на ехф

Босанците Адам и Дино Коничањин делегирани од ЕХФ за дуелот меѓу Е.Пелистер и Тримо Требње

пред 1 месец
еурофарм пелистер утре го пречекува тримо требње

Бојан Маџовски: Потребна е победа за самодоверба, против Требње на победа

пред 1 месец
Битолчани со мотив плус

Еурофарм Пелистер се пофали со новата навивачка химна: Кога шушка Молика, спремна е и Битола (ВИДЕО)

пред 1 месец
Тренерот на битолчани е реален

Жељко Бабиќ: Чувствуваме притисок и нешто мора да сменам

пред 2 мес.
Тримо Требње сепак беше сериозен предизвик

ФОТО: Еурофарм Пелистер со нов пораз во Европа, прва победа ќе брка во Битола

пред 2 мес.