Tag: еурофарм работник
Супер натпревар во Словачка

ВИДЕО: Маестралните голови на Пачехо против Еурофарм Пелистер

пред 2 недели
Левото крило на Еурофарм работник тврди

Ојлески: Рајн Некар Левен е фаворит во групата, но ние нема што да загубиме

пред 5 мес.
Битолчани се свесни за квалитетот на противникот

Бабиќ: Треба да бидеме опуштени за да го дадеме максималниот потенцијал

пред 5 мес.
битолчани подготвени за новиот натпревар во европа лигата

ЕХФ не го прифати барањато, средбата Еурофарм Пелистер – Кадетен Шафхаузен редовно ќе се одигра на 17 ноември

пред 5 мес.
Соработката е официјализирана

ФОТО: Порто му посака добредојде на Никола Митревски

пред 11 мес.
Украинецот се заканува

Остроушко: Сите не сметаат за аутсајдери, ќе им покажеме дека вредиме повеќе

пред 1 година
Завршена е трансформацијата на Еурофарм Пелистер

ФОТО: Битолчани се пофалија: Еурофарм Пелистер регистриран и во Централниот регистар

пред 1 година
Можно е македонско четвртфинале

ВИДЕО: Заврши групната фаза во СЕХА-лигата, познати се осминафиналните двојки

пред 1 година
Прв тримф на битолчани на гостински терен во СЕХА

Еурофарм Пелистер победнички во Москва за осминафинале против Нексе

пред 1 година
Веспрем им се врати на победите во СЕХА-лигата

Сметката на Металопластика, Веспрем ја наплати од Загреб

пред 1 година
Мечот се игра утре со почеток од 17:15 минути

Чаневски: ППД Загреб е силен тим, но да ја израдуваме битолската публика за крај на годината

пред 1 година
Без алушовски до триумф над Бидасоа

Еурофарм Работник со победа ја затвори деби сезоната во ЛШ

пред 1 година
Ракометот во Битола се враќа на голема врата

ОФИЦИЈАЛНО: Битола го доби новиот бренд Еурофарм Пелистер

пред 1 година
Капитенот на Битолчани фаворитската улога им ја препушта на шпанците

Ојлески: Дуелот со Бидасоа е шанса за да се издигнеме од кризата

пред 1 година
Промени во Битола

Официјално: Алушовски не е повеќе тренер на Еурофарм Работник

пред 1 година
во сеха лигата

ВИДЕО: Еурофарм Работник загуби „добиен“ меч од Металопластика

пред 1 година