Tag: еурофарм
ЛОКАЦИЈАТА НА МЕЧОТ СТАНА ПРОБЛЕМ

Чешкиот репрезентативец разочаран: Не можам да прифатам дека ќе играме во Баку

пред 4 недели
еурофарм пелистер со ново засилување

Кубанецот Реиние Табоада од Данкерк потпиша за Еурофарм Пелистер

пред 3 мес.
Битолчани се враќаат со триумф од Охрид

Еурофарм Пелистер триумфално низ Охрид

пред 3 мес.
Жрепката пролонгирана за 24 часа

Металург и Еурофарм денеска ги дознаваат ривалите во ЛЕ

пред 10 мес.
Почна ракометното првенство

Без изненадувања на стартот на новата сезона, први победи за Металург и Бутел

пред 11 мес.
Пријателски натпревар во Јане Сандански

ФОТО: Еурофарм по втор пат подобар од Вардар

пред 11 мес.
Последен ден на турнирот во Струга

Вториот тим на Еурофарм заврши седми по триумфот над Струга

пред 12 мес.
Без екипи од странство

Ракометот се враќа во Македонија, стартува струшкиот турнир

пред 12 мес.
Металург утре против Еурофарм

Металург подготвен за струшкиот турнир, нема заразени ракометари со коронавирус

пред 12 мес.
Битолчани денеска тестираат со Металург

Еурофарм влегува во новата сезона со нов капитен (ФОТО)

пред 12 мес.
Турнирот од 12 до 16 август

Познат распоредот на струшкиот турнир, Металург – Еурофарм на отворањето

пред 12 мес.
Сите очи вечерва се вперени кон Битола

„Боро Чурлевски“ е исполнета до последно место, Нексе ќе падне

пред 1 година
Мечот се игра утре со почеток од 17:15 минути

Чаневски: ППД Загреб е силен тим, но да ја израдуваме битолската публика за крај на годината

пред 2 години
Голем број на повредени ракометари во Битолскиот тим

Митревски: Савехоф е фаворит, но ние не се предаваме

пред 2 години
Капитенот претпазлив пред мечот со Белорусите

Ојлески: Без разлика дали се комплетни Брест Мешков е сериозен противник

пред 2 години
Мешков Брест е меч топка за битолчани

Алушовски: Мечот со Мешков Брест е еден од решавачките во ова натпреварување

пред 2 години