Ознака: еурофарм
Сите очи вечерва се вперени кон Битола

„Боро Чурлевски“ е исполнета до последно место, Нексе ќе падне

пред 5 мес.
Мечот се игра утре со почеток од 17:15 минути

Чаневски: ППД Загреб е силен тим, но да ја израдуваме битолската публика за крај на годината

пред 8 мес.
Голем број на повредени ракометари во Битолскиот тим

Митревски: Савехоф е фаворит, но ние не се предаваме

пред 8 мес.
Капитенот претпазлив пред мечот со Белорусите

Ојлески: Без разлика дали се комплетни Брест Мешков е сериозен противник

пред 9 мес.
Мешков Брест е меч топка за битолчани

Алушовски: Мечот со Мешков Брест е еден од решавачките во ова натпреварување

пред 9 мес.
Тренерот на Еурофарм ветува борба до самиот крај

Алушовски: Дуелот со Веспрем е инсирација за сите ракометари

пред 10 мес.
„Боро Чурлевски“ се очекува да „гори“

Еурофарм по сензација против Веспрем и Манасков

пред 10 мес.
Битола ситно брои

ВИДЕО: Еурофарм Работник со повик до френетичните битолчани

пред 10 мес.
БИТОЛЧАНИ ДЕБИТИРААТ ВО „БОРО ЧУРЛЕВСКИ“

Еурофарм Работник ЛШ ја започнува на домашен терен против Спортинг Лисабон

пред 1 година