Tag: евертон
Италијанецот го склопува тимот

Анчелоти му носи конкуренција на Бензема од Евертон вредна 50 милиони евра

пред 2 дена
не го сакаат за нов тренер

ФОТО:Навивачите на Евертон: Рафа губи се , не си добредојден во Евертон

пред 5 дена
Интересот за дијамантот е голем

Елиф Елмас против Украина ќе го следат скаути од пола Европа

пред 1 нед.
Анчелоти се враќа на „Бернабеу“

Анчелоти пред потпис со Реал, Евертон на големо го бара неговиот наследник

пред 3 недели
Аргентинецот ќе се расплачеше

ВИДЕО: Последен поздрав за Агуеро, шпалир на „Етихад“ од своите

пред 1 месец
Увертира пред дуелот со Челси

Гвардиола: За Брајтон и Евертон ќе се подготвуваме како да е финале во ЛШ

пред 1 месец
некогашниот играч на евертон во старото јато

Бешиќ се врати во Ференцварош

пред 1 месец
МАЛОЛЕТНИК ГИ РЕШИ КАРАМЕЛИТЕ

ВИДЕО: Шокантен пораз на Евертон во битката за Европа- фенерџијата Шефилд победи на Гудисон Парк

пред 1 месец
СЕ НАДЕВА ДЕКА МИЛАН ЌЕ ОДИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Анчелоти во одбрана на својот поранешен играч: Не сакам да ги критикувам резултатите на Пирло

пред 2 мес.
Напаѓачот е трансфер цел на пола Европа

Фиорентина ја одреди цената на Душан Влаховиќ, ја очекува првата понуда

пред 2 мес.
МОЖЕ ДА БИДЕ ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ

ВИДЕО: Новата голема ѕвезда на азискиот фудбал пристигнува во Премиер лигата?

пред 2 мес.
Шпанецот по поразот од Евертон

Артета: Мора побрзо да го заборавиме ова разочарување, ги разбирам протестите на навивачите

пред 2 мес.
Неверојатен кикс,

ВИДЕО: Катастрофална грешка на Лено, Евертон освои три бода против Арсенал

пред 2 мес.
Промените може да се случат наскоро

ВИДЕО: Навивачите на Арсенал на масовен протест со една единствена порака!

пред 2 мес.
КЕЈН И СИГУРДСОН СТРЕЛАА ДВА ПАТИ ЗА ТАГА КАЈ ДВАТА ТИМА

ВИДЕО: Три атрактивни гола и нервоза кај двата тима- Евертон и Тотенхем си ги одзедоа шансите за место во првите четири

пред 2 мес.
ДВАТА ТИМА СО ПО ЕДЕН ГОЛ ЗА 45 МИНУТИ

Реми на полувремето меѓу Тотенхем и Евертон: Кејн стрелаше со атрактивен волеј, Сигурдсон погоди од пенал

пред 2 мес.