Tag: евертон
МОЖЕ ДА БИДЕ ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ

ВИДЕО: Новата голема ѕвезда на азискиот фудбал пристигнува во Премиер лигата?

пред 3 мес.
Шпанецот по поразот од Евертон

Артета: Мора побрзо да го заборавиме ова разочарување, ги разбирам протестите на навивачите

пред 3 мес.
Неверојатен кикс,

ВИДЕО: Катастрофална грешка на Лено, Евертон освои три бода против Арсенал

пред 3 мес.
Промените може да се случат наскоро

ВИДЕО: Навивачите на Арсенал на масовен протест со една единствена порака!

пред 3 мес.
КЕЈН И СИГУРДСОН СТРЕЛАА ДВА ПАТИ ЗА ТАГА КАЈ ДВАТА ТИМА

ВИДЕО: Три атрактивни гола и нервоза кај двата тима- Евертон и Тотенхем си ги одзедоа шансите за место во првите четири

пред 3 мес.
ДВАТА ТИМА СО ПО ЕДЕН ГОЛ ЗА 45 МИНУТИ

Реми на полувремето меѓу Тотенхем и Евертон: Кејн стрелаше со атрактивен волеј, Сигурдсон погоди од пенал

пред 3 мес.
Официјални состави за дуелот на „Гудисон Парк“

ФОТО: Мурињо се исплаши од Евертон, со петмина ќе се брани од Хамес и Ричарлисон

пред 3 мес.
ДОСЕГА ИМА САМО ТРИ НАТПРЕВАРИ

Евертон за него плати 25 милиони евра но не го виде неговиот квалитет: Се врати после 19 месеци поради повреда и се повреди повторно

пред 3 мес.
неефикасноста ги чинеше победа

ВИДЕО: Кристал Палас ги казни промашувањата, Евертон не ја оправда фаворитската улога

пред 4 мес.
Проектот изгледа совршено

Евертон доби дозвола да го гради новиот стадион од 500 милиони фунти

пред 4 мес.
ГУНДОГАН И ДЕ БРУЈН ГО РЕШИЈА ТИМОТ НА АНЧЕЛОТИ

ВИДЕО: Евертон не издржа во финишот, Манчестер Сити со два гола на крајот се пласираше во полуфиналето во ФА купот

пред 4 мес.
„Каралемите“ се стопија на Гудисон

ВИДЕО: Барнли ја потврди кризата во Евертон, Анчелоти ќе мора да објаснува што се случи

пред 4 мес.
серијата на победи продолжи и против евертон

ВИДЕО: Челзи немилосрден и кон Евертон, победа со два гола и 12 меч без пораз во серија

пред 5 мес.
Двојна премиерлигашка понеделничка понуда

Челси против Евертон во дербито на денот, Алиоски и Лидс гостуваат кај Вест Хем

пред 5 мес.
БИТКАТА ЗА ПЛАСМАН ВО ЛШ СТАНУВА СЕ ПОИНТЕРЕСНА

ВИДЕО: Ришарлисон го однесе Евертон во топ 4, ВАР го спаси Тотенхем

пред 5 мес.
ПОРАНЕШНИОТ ТРЕНЕР НА РОСОНЕРИТЕ ЗА ТРКАТА ПО СКУДЕТОТО

Карло Анчелоти: Се надевам дека Милан ќе ја освои титулата во Италија

пред 5 мес.