Tag: евгениј поп ацев
солиден резултат на нашиот маратонец

Евгениј Поп Ацев го освои 6. место на маратонот во Карпи

пред 8 мес.
прва трка од фина светската серија

Поп Ацев заврши на 57 место на маратонот во Доха

пред 1 година
евгениј поп ацев најуспешен во маратонско пливање

ФОТО: Националната пливачка федерација на крајот од годината ги прогласи најуспешните

пред 1 година
Познати се лауреатите за оваа  година

Сојузот на спортови на град Скопје ги додели наградите „13 Ноември“

пред 1 година
пречек за шампионот од националната пливачка фецерација

Евгениј Поп Ацев доби посебно признание за афирмација на спортот

пред 2 години
ТРОЈНИОТ СВЕТСКИ ШАМПИОН НЕМА ПОДДРШКА ОД НИКОГО

ФОТО: Тој ја промовира Македонија, државата го заборави

пред 2 години
на 20 километри

ФОТО: Евгениј Поп Ацев втор во Хрватска од серијата ултра маратони на ФИНА

пред 2 години
за прв пат на 10 километри

Охрид домаќин на трка во рамките на ФИНА светската серија

пред 2 години
На Охридскиот маратон

Рејмонд победи, Евгениј Поп Ацев го освои второто место

пред 2 години
На 6 овосезонска трка

Поп Ацев го освои 10 место на маратонот во Канада

пред 2 години
од серијата маратони на фина

Евгениј Поп Ацев на 10. место на маратонот во Канада

пред 2 години
на трката на 25 километри

ФОТО: Поп Ацев на 13. место на Светското првенство во Гванжу, Кореа

пред 2 години
заостанување од речиси пет минути зад победникот

Евгениј Поп Ацев заврши на 51. место на 10 километри на светското првенство во Кореа

пред 2 години