Tag: евролига
Европската кошарка е во проблеми

Ковид-19 одложи уште три натпревари во Евролигата

пред 1 ден
Ковид-19 проблем во европската кошарка

Зенит службено загуби два натпревари – кредибилитетот на Евролигата губи на значење

пред 1 нед.
Ригорозно и прецизно

Евролигата со нов здравствен протокол: Поради Ковид-19 има повеќе сценарија

пред 1 месец
Ланксес арената има капацитет од 18.000 седишта

Евролига: Келн домаќин за завршниот трнир

пред 2 мес.
навивачите не го заборавија

ВИДЕО: Перо Антиќ доби признание од Црвена Звезда и Олимпијакос

пред 2 мес.
згревање во каунас и валенсија

Евролигата започнува со претсезонски турнири во две земји

пред 3 мес.
Специјална едиција од Евролигата

Петар Наумовски – „Бисерот од Македонија“ меѓу најдобрите во европската кошарка

пред 3 мес.
„кралевите“ со нба засилување

ФОТО: Жижиќ се враќа во Европа, следна дестинација е Мадрид

пред 4 мес.
панатинаикос оди под закрила на фиба

Еден од најстарите клубови во Европа побара да ја напушти Евролигата

пред 4 мес.
предлогот од првиот човек на евролига е прифатен

ФОТО: Сезоната во Евролига и Еврокупот е завршена

пред 5 мес.
Германија една од можните опции

Тренерот на Анадолу Ефес тврди дека наскоро ќе се знае како и каде ќе се доигра Евролигата

пред 6 мес.
Коронавирусот „удри“ и по најбогатите

Европскиот шампион во кошарка во загуба од 5,5 милиони евра

пред 6 мес.
Претседателот на Евролига дециден...

Бартомеу: Јуни е крајниот рок за одигрување на Евролигата

пред 6 мес.
Сосема заслужено...

ФОТО: Теодосиќ дел од „тимот на деценијата“ во Евролигата

пред 7 мес.
Мишко Ражнатовиќ во одбрана на своите клиенти

ФОТО: Неприфатлив е предлогот на Евролигата околу платите на кошаркарите

пред 7 мес.
Шпанската компанија донираше огромни финансиски средства

Евролига и Ендеса заедно против КОВИД-19

пред 7 мес.