Tag: евролига
катастрофален старт на сезоната за ефес

Европскиот шампион во агонија: Олимпија Милано го победи и Ефес, клубот од Истанбул забележа нов пораз

пред 3 мес.
прв пораз за кралскиот клуб

ВИДЕО: Падна и Реал Мадрид, Олимпијакос и Асвел останаа непоразени во Евролигата!

пред 3 мес.
старт на евролигата

ВИДЕО: Победи на Милано и Реал Мадрид на почетокот на Евролигата

пред 4 мес.
зголемен буџетот за новата сезона

Евролигата објави: Минималниот буџет за сезоната е 7.000.000 евра

пред 6 мес.
повторно во германија

Фајналфор-турнирот во Евролигата во 2022 година повторно во Берлин

пред 6 мес.
ПОПУЛАРНИОТ ЏИЛЕ ИМА НОВА РАБОТА

Се враќа на местото на успехот: Поранешниот македонски селектор повторно во клубот каде ја испиша историјата

пред 7 мес.
вечерва во келн стартува ф4

ЕВРОЛИГА Ф4: ЦСКА ја брани титулата, можат ли Мициќ и Ефес да стигнат до врвот на Европа! Барса прв фаворит!

пред 8 мес.
Официјално соопштение на Евролигата

Финалниот турнир во Евролигата без навивачи!

пред 9 мес.
Црвена Звезда против Алба за крај на Евролигата

Црвена Звезда ќе се пресмета со Алба во последниот меч од Евролигата

пред 9 мес.
сензација на звезда во мадрид

ВИДЕО: Црвена Звезда му ја симна круната на „кралот“ сензационална победа против Реал Мадрид

пред 12 мес.
Драматична победа на Фенербахче

ВИДЕО: Браун погоди со звукот на сирената против своите од Белград

пред 1 година
Скандалот со „каталонците“ добива поинаква димензија

Барселона демантира, легендите се бунат а Ертел остана во Турција

пред 1 година
Европската кошарка е во проблеми

Ковид-19 одложи уште три натпревари во Евролигата

пред 1 година
Ковид-19 проблем во европската кошарка

Зенит службено загуби два натпревари – кредибилитетот на Евролигата губи на значење

пред 1 година
Ригорозно и прецизно

Евролигата со нов здравствен протокол: Поради Ковид-19 има повеќе сценарија

пред 1 година
Ланксес арената има капацитет од 18.000 седишта

Евролига: Келн домаќин за завршниот трнир

пред 1 година