Tag: европа лига
СИГУРНО ЌЕ БИДЕ МОТИВАЦИЈА ЗА ИГРАЧИТЕ

ФОТО: Јунајтед го има специјалниот „навивач“ во финалето, легендата е секогаш тука за клубот

пред 3 недели
ова е најдобриот англиски клуб, ние секогаш одиме на победа

Солскјер: Ние сме најдобриот клуб на светот, Јунајтед игра за титулата

пред 3 недели
ШАНСА ЗА ПРВ ТРОФЕЈ НА ЈУНАЈТЕД СО СОЛСКЈЕР НА КЛУПАТА

ФОТО: Јунајтед отпатува на дуел со Вилјареал со 26 играчи, плус Мегваер и легендата на клубот

пред 4 недели
со три различни клуба има петто финале во Европа Лига

Има само еден ваков тренер, ако сакате финале во Европа лига, земете го Емери

пред 1 месец
битолчани се надеваат на поволен резултат

ФОТО: Еурофарм Пелистер ослабен против Магдебург, отпадна голманот Хендави

пред 3 мес.
ДОМАЌИНОТ ИМАШЕ МИЛИОН ПРОБЛЕМИ, НОВ ТРЕНЕР НО И ЖЕЛБА ЗА УСПЕХ

ВИДЕО: Адеми и Ристовски со Динамо Загреб во четвртфинале, Мурињо и Тотенхем елиминирани на „Максимир“

пред 3 мес.
осминафинале во европа лигата-први натпревари

Европа Лига: Адеми и Ристовски гостуваат кај Мурињо, Јунајтед е домаќин на Милан

пред 3 мес.
росонерите се големи фаворити

ФОТО: Милан против Црвена Звезда без најдобриот играч

пред 4 мес.
погоди и бејл за убедлива победа на тотнем

ВИДЕО: Овој гол на Деле Али се прераскажува, Тотенхем со „покер“ го реши Волфсбергер

пред 4 мес.
фаворитите убедливи

ВИДЕО: Црвена Звезда го запре Милан во Белград, Адеми и Ристовски со Динамо Загреб со голема победа

пред 4 мес.
УЕФА ДОЗВОЛИ, НО ВО СРБИЈА ЗАСЕГА НЕ ДОЗВОЛУВААТ НАВИВАЧИ

Црвена Звезда ќе го пречека Милан пред празни трибини на „Рајко Митиќ“

пред 5 мес.
„ЛИСИЦИТЕ“ СО ДВА ГОЛА ГО РЕШИЈА АЕК

ВИДЕО: Лестер го победи АЕК со два атрактивни гола во Европа лигата

пред 6 мес.
ЕЛМАС СОЛИДЕН, НАПОЛИ ЗАГУБИ ДВА БОДА ВО 92 МИНУТА

ВИДЕО: Еврогол на Зјелински, Наполи испушти победа против Сосиедад, Елмас одигра 15 минути

пред 6 мес.
еурофарм пелистер утре го пречекува тримо требње

Бојан Маџовски: Потребна е победа за самодоверба, против Требње на победа

пред 6 мес.
голгетерска реакција на македонскиот репрезентативец

ВИДЕО: Велковски постигна гол за Ријека за водство против Реал Сосиедад

пред 7 мес.
македоснкиот репрезентативец асистираше за вториот гол

ВИДЕО: Адеми и Динамо продолжуваат во Европа лигата, нашиот репрезентативец испиша историја

пред 7 мес.