Tag: европа лига
ЕЛМАС СОЛИДЕН, НАПОЛИ ЗАГУБИ ДВА БОДА ВО 92 МИНУТА

ВИДЕО: Еврогол на Зјелински, Наполи испушти победа против Сосиедад, Елмас одигра 15 минути

пред 1 година
еурофарм пелистер утре го пречекува тримо требње

Бојан Маџовски: Потребна е победа за самодоверба, против Требње на победа

пред 1 година
голгетерска реакција на македонскиот репрезентативец

ВИДЕО: Велковски постигна гол за Ријека за водство против Реал Сосиедад

пред 1 година
македоснкиот репрезентативец асистираше за вториот гол

ВИДЕО: Адеми и Динамо продолжуваат во Европа лигата, нашиот репрезентативец испиша историја

пред 1 година
„росонерите“ го победија селтик со 4-2 иако губеа со 2-0

ВИДЕО: Милан со чудесен пресврт до победа, Чалханоглу постигна голчиште

пред 1 година
реакција на мурињо по поразот во белгија

Мурињо „полуде“, да можев ќе ги сменев сите 11 играчи на полувремето

пред 1 година
неверојатен потег на играчот на омонија

ВИДЕО: Во Европа лигата постигнат гол од 60 метри, рекордот го има Жорди Гомез

пред 1 година
еден гол за три бода на наполи

ВИДЕО: Елмас не настапи, Наполи го победи Сосиедад со прекрасен гол на Политано, Ријека на Велковски поразена во Холандија

пред 1 година
милан и црвена звезда убедливи во второто коло

ВИДЕО: Црвена Звезда со петка го реши Либерец, Ибрахимовиќ промаши пенал, Милан запиша победа портив Спарта Прага

пред 1 година
изненадување во белгија

ВИДЕО: Тотенхем шокиран во Белгија, Антверпен запиша победа со еден гол

пред 1 година
натпревари од европа лигата

ВИДЕО: Милан води против Спарта Прага, Ибрахимовиќ промаши пенал, Тотенхем во негатива во Белгија

пред 1 година
во европа лигата нов предизвик за ставрев

Александар Ставрев ќе суди во Франција на средбата Лил – Селтик

пред 1 година
битолчани комплетни против гудме

Во Еурофарм Пелистер сите се негативни на Ковид-19, комплетни патуваат во Данска

пред 1 година
еден натпревар е незгодна работа...

ВИДЕО: Мурињо се забарикадира во хотел „Хилтон“, Шкендија е сериозен предизвик

пред 1 година
професионално од мурињо што се распрашувал за шкендија

Ѓока: Пандев сигурно му кажал се на Мурињо за Шкендија, ние сме локомотива на македонскиот фудбал

пред 1 година
дефанзивецот на шкендија верува во чудо

Бејтуали: Чуда во фудбалот се случуваат, сакаме да се случи утре против Тотенхем

пред 1 година