Tag: европа
СЕ ИГА ВО СЕВЕРНА ИРСКА

УЕФА објави: Познато колку луѓе ќе може да има на трибините на Суперкупот на Еворпа

пред 3 дена
ШКУПИ ПРЕД ПОРТУГАЛСКА МИСИЈА

Седлоски: Само со трпеливост и добра игра можеме да ги израдуваме нашите фанови

пред 2 недели
ќе се плати котизацијата до 27 јули

Вардар ќе ја плати котизацијата од еден милион евра и ќе игра во Европа следната година

пред 3 недели
со постигнат гол во судиското надополнување

Струга одигра нерешено во своето деби во Конференциската лига на Европа

пред 4 недели
пред настапот во конференциската лига

Седлоски: Подготвени сме за Европа , имаме компактен тим кој ќе прикаже огромна борба

пред 4 недели
познати противниците на шкупи и струга

ФОТО: Шкупи,Струга и Силекс ги дознаа противниците во првото коло од Лига Европа

пред 2 мес.
РАСТЕ ЕУФОРИЈАТА

Тричковски: Многу сме среќни и горди поради тоа што успеавме да ја ставиме Македонија на фудбалската мапа

пред 2 мес.
Кои се одлуките на 13. состанок на Фиба Европа?

Бордот на ФИБА Европа донесе клучни одлуки: Усвоена употребата на алтернативен формат на младинските ЕП

пред 3 мес.
Суперлигата наиде на негодување од три големи гиганти

ФОТО: Новата Суперлига го доби првиот удар: Три екипи го откажаа своето учество во неа

пред 4 мес.
ФК Работнички чекори кон Европа

ПМФЛ: Работнички против Струга во борба за третото место

пред 4 мес.
Првиот човек на Јувентус бара здружување и солидаризација

Ањели предупредува, фудбалот во Европа ќе загуби 8,5 милијарди евра поради Ковид-19

пред 6 мес.
португалецот повторно со рекорд

Роналдо на 100 меч за Јувентус постави уште еден рекорд во Европа

пред 8 мес.
Невозможна задача за реваншот

Ракометарките на Чаир убедливо поразени од Наиса во ЕХФ Купот

пред 10 мес.
Напаѓачот на Лацио игра во неверојатна форма

ВИДЕО: Имобиле го помина Левандовски во трката за златната копачка во Европа

пред 1 година
Силна порака до сите кои го сакаат ФК Вардар

Комити: Дајте ни Лиценца, да не види и чуе Европа !

пред 1 година
Обратно сценрио би можело да предизвика нов смртоносен бран

ФОТО: Мишел Д’Хог со предлог националните првенства да не продолжат пред крајот на август

пред 1 година