Tag: европска лига
европски предизвик за момците од „Автокоманда“

Нема позитивни на Ковид-19 во Металург пред денешниот дуел со Фајверс

пред 4 недели
Ѕвездата на Металург пред мечот со Фајверс

Хорват: По два карантина веднаш почнавме со силен ритам, немавме време за воигрување

пред 4 недели
Турнир кој доаѓа по евроквалификациите

Македонските одбојкари ги дознаа противниците за Сребрената Европска лига

пред 4 недели
Тренерот на битолчани е реален

Жељко Бабиќ: Чувствуваме притисок и нешто мора да сменам

пред 2 мес.
Тримо Требње сепак беше сериозен предизвик

ФОТО: Еурофарм Пелистер со нов пораз во Европа, прва победа ќе брка во Битола

пред 2 мес.
интересен натпревар во најава

Еурофарм Работник пред тешка мисија против Рајн Некар Левен во Европската лига

пред 2 мес.
Левото крило на Еурофарм работник тврди

Ојлески: Рајн Некар Левен е фаворит во групата, но ние нема што да загубиме

пред 2 мес.
Битолчани се свесни за квалитетот на противникот

Бабиќ: Треба да бидеме опуштени за да го дадеме максималниот потенцијал

пред 2 мес.
По 43 часа и 3000 километри

Првата рунда од голготата заврши, РК Металург пристигна во Леон

пред 2 мес.
Пред дуелот со Кадетен

Бабиќ: Тешка беше ситуацијата во тимот по враќањето од ЕХФ неделата

пред 2 мес.
сега е наше време, сега е време за европско првенство

Ангеловски: Пандев утре ќе ги поведе своите браќа во победа, кон Европско првенство

пред 2 мес.
Ќе играат пред публика против Гудме

ФОТО: Битолчани летнаа за Данска со амбиција за успешно европско деби

пред 3 мес.
Требаше да се игра на 27 октомври во Скопје

Официјално: Поради Ковид-19 одложен е дуелот на Металург и Висла Плоцк

пред 3 мес.
Завршни подготовки на битолчани

ВИДЕО: Чаневски и Периќ се оптимисти за дуелот со Гудме во Данска

пред 3 мес.
ВЕЧЕРВА ПРВ НАТПРЕВАР ВО ЕВРОПА ЛИГАТА НА ЕХФ

ФОТО: Металург тренираше во „Палатата на спортовите“, вечерва на мегдан со Тулуз

пред 3 мес.
Кастратовиќ е оптимист

Металург денеска кај Тулуз бара први бодови во Европската Лига

пред 3 мес.