Tag: европско првенство
Поради падемијата со Ковид 19

Официјално: Европското првенство во кајак откажно е повторно

пред 1 ден
ПОРАЧУВААТ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ИНТЕРЕСНО ДА СЕ ГЛЕДА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКОТО

ВИДЕО: Српски подкастери за македонските фудбалери- „Имаат ситуација каква имаат во земјата, успеваат секогаш да делуваат како најдобри другари“

пред 1 нед.
МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ НАГАЗНА МИНА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Димитриевски за Марка: Ова е неверојатно, Германците не ни ја ни честитаа победата

пред 3 недели
Десниот бек пред дуелот со Германија

Стефан Ристовски: Откако се пласиравме на ЕП, на секој натпревар одиме на победа

пред 3 недели
БЕЛГИЈЦИТЕ ВЕРУВААТ ДЕКА ЌЕ ГО ИМААТ НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ

Селекторот на Белгија оптимист: Азар ќе биде најдобар играч на Европското првенство, не сме во војна со Реал Мадрид

пред 1 месец
ВИСОКИОТ КОШАРКАР ИМА НОВ ПРЕДИЗВИК

Предраг Самарџиски има нов клуб: Беше дел од златната кошаркарска генерација, сега ќе игра во втора лига

пред 1 месец
МАКЕДОНИЈА ИЗДРЖА

ВИДЕО: Два гола и голем број одбрани на Петровски- погледнете ги најинтересните моменти од футсал мечот со Србија

пред 2 мес.
ГОЛМАНОТ ПЕТРОВСКИ СПУШТИ РОЛЕТНА

ФОТО: Остануваме во игра за пласман на Европско првенство-македонската футсал репрезентација непоразена во Србија

пред 2 мес.
СЕЛЕКТОРОТ СКЕНДЕРОВСКИ НА МАКИ

Следува двомеч со Србија: Македонската футсал репрезентација без еден од најдобрите играчи ги продолжува квалификациите за ЕП

пред 2 мес.
САКААТ ДА ОРГАНИЗИРААТ И СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, ПАРИ ОБЕЗБЕДУВА И ВЛАДАТА

Најважните натпревари на Вембли: Премиерот Борис Џонскон ја „бутка“ Велика Британија како главен домаќин на Европското првенство

пред 2 мес.
ПОД ЗНАК ПРАШАЛНИК И НАСТАПОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Нови проблеми за Ханси Флик: Толисо скина мускул, сезоната за него завршена

пред 2 мес.
И ДВЕ ПОБЕДИ ЗА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА НЕ БИДАТ ДОВОЛНИ

Работите се закомплицираа: Како Македонија може да стигне до пласман на Европското првенство во кошарка?

пред 2 мес.
НА МАКЕДОНИЈА НИТУ ДВЕ ПОБЕДИ НЕ И ГАРАНТИРААТ УСПЕХ

Тодоров по поразот од Русија: Мораме да ги кренеме главите и да продолжиме понатаму

пред 2 мес.
КОШАРКАРИТЕ ЌЕ ДАДАТ СЕ ОД СЕБЕ ДА ЈА ПОБЕДАТ ИТАЛИЈА ВО НЕДЕЛА

Николов по мечот со Русија: Не стигна заморот, клучен момент беше скок играта

пред 2 мес.
МАКЕДОНИЈА СЕГА МОРА ДО ДВЕ ПОБЕДИ, НО И ДВА ПОРАЗИ НА ЕСТОНИЈА

ВИДЕО: Русија покажа моќ- висок пораз на македонските кошаркари во Перм

пред 2 мес.
МАКЕДОНИЈА ЗАГУБИ, НО НЕ РАЗОЧАРА

ВИДЕО: Вајли забиваше како од шега, ова се прераскажува од мечот со Италија

пред 2 мес.