Tag: езџан алиоски
против украина како да е финале на еуро

Алиоски: Дуелот со Украина е како финале за Македонија на ЕУРО

пред 4 мес.
АЛИОСКИ ПОВТОРНО ГЛАВЕН

ФОТО: Џани повторно покажа дека знае да се забавува- сега стана романски полицаец

пред 4 мес.
ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМИ ЛИ МАКЕДОНСКАТА КОЛОНИЈА ВО НАПОЛИ?

Алиоски и Елмас стануваат соиграчи: Наполи му нуди 10 милиони евра на Џани за да дојде во Неапол

пред 6 мес.
НОВА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ЏАНИ

ВИДЕО: Алиоски одигра 90 минути, Лидс успеа да слави против Шефилд Јунајтед

пред 7 мес.
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВЛЕЗЕ ВО ФИНИШОТ И НЕ МОЖЕШЕ ДА ПОМОГНЕ

ВИДЕО: Вулверхемптон подобар од Лидс, само десет минути за нашиот Алисоки

пред 8 мес.
АЛИОСКИ ГО ОДИГРА ЦЕЛИОТ НАТПРЕВАР

ВИДЕО: Алиоски одигра цел натпревар, Лидс го реши Кристал Палас

пред 8 мес.
македонскиот репрезентативец по победата над лестер

Алиоски: Македонија има многу таленти, се надевам ќе заиграат во Премиер лигата (ВИДЕО)

пред 9 мес.
њукасл не знае победа 11 натпревари во низа

ВИДЕО: Лидс победи и ја продолжи мизеријата на Њукасл, Алиоски стартер

пред 9 мес.
Македонскиот репрезентативец направи грешка

ВИДЕО: Алиоски несмасно стартуваше, Кејн од пенал му донесе водство на Тотенхем

пред 10 мес.
македонскиот репрезентативец со прекрасен гол ја заврши 2020 година

ФОТО: Лидс „твитна“, Алисоки со карактеристична насмевка на лицето

пред 10 мес.
не се само головите, алиоски има одлична статистика

Алиоски има неверојатна статистика, македонскиот репрезентативец блеска кај Лидс

пред 10 мес.
челси е во извонредна серија на резултати

Алиоски на гости кај Челзи: Не се плашиме од никого, ние сме одличен тим со тимска сила

пред 11 мес.
неверојатен момент на мечот лидс-арсенал

ФОТО: Англиските медиуми го коментираат инцидентот меѓу Алиоски и Пепе

пред 11 мес.
најскапиот играч на „топџиите“ доби црвен картон

ВИДЕО: Голем инцидент меѓу Алиоски и Пепе, Лидс и Арсенал одиграа без голови

пред 11 мес.
МАКЕДОНИЈА ИГРА ЗА ИСТОРИЈА

Македонија и Грузија играат по трет пат, на првите две средби никој не запишал триумф (ВИДЕО)

пред 11 мес.
прв меч за лидс во елиатата во новата сезона

ФОТО: Алиоски резерва, Лидс се среќава со Фулам

пред 1 година