Tag: ф1
хамилтон победник во шпанија

Доминантно: Луис Хамилтон повторно победи, се ближи кон стотката

пред 1 нед.
КОНЕЧНО ПОБЕДИ ВО ИТАЛИЈА

Ферстапен на само еден бод до Хамилтон- голема победа за возачот на Ред Бул во Италија

пред 4 недели
започнува новата сезона во ф1

Ф1: Ферстапен најавува интересна сезона, пол позиција за ГН на Бахреин

пред 2 мес.
„СРЕБРЕНИТЕ СТРЕЛИ“ НЕ ШТЕДАТ ПАРИ ЗА БРИТАНЕЦОТ

Хамилтон останува во Мерцедес: Светскиот шампион ќе го наполни плус џебот- доби уште побогат договор

пред 3 мес.
семејството ќе објави фотографии

Јавноста конечно ќе ја дознае состојбата на Михаел Шумахер

пред 4 мес.
голем успех на ферстапен

Ферстапен на пол позиција во Абу Даби, прва за него сезонава во Ф1

пред 5 мес.
добри вести за мерцедес

ФОТО: Хамилтон е негативен на Ковид-19, Британецот ќе се натпреварува во Абу Даби

пред 5 мес.
за среќа без сериозни последици

ВИДЕО: Инцидент на стартот, двајца возачи во аут, спектакуларен почеток на трката во Бахреин

пред 5 мес.
русинот ќе дебитира следната сезона во ф1

Американскиот Ф1 тим Хас, ангажираше син на Руски милјардер за следната сезона (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Деби за внукот на славниот Емерсон Фитипалди

Фитипалди го менува Грожан на ГН на Шахир, Французинот се опоравува по несреќата на истата патека

пред 6 мес.
грожан спасуваше „жива глава“, хамилтон запиша победа

ВИДЕО: Хамилтон победи во Бахреин во сенка на големиот инцидент во кој изгоре болидот на Грожан

пред 6 мес.
французинот се извлече од сигурна смрт

ВИДЕО: Како Грожан избегна сигурна смрт, 30 секунди од хоророт на Французинот

пред 6 мес.
формула 1 - гн на турција

ВИДЕО: Сензација во Турција, пол позиција за Строл, Мерцедес комплетно потфрли

пред 6 мес.
состојбата на шумахер е најдобро чувана тајна

Со Михаел Шумахер гледаме телевизија, откри единствениот човек кој има пристап до „домот на Германецот

пред 7 мес.
стариот тим останува, нема место за шумахер јуниор

Мик Шумахер не е во тимот, Алфа Ромео ги објави имињата на пилотите за новата сезона

пред 7 мес.
хамилтон и мерцедес стигнаа до историски резултат

Хамилтон: Ова можев само да го сонувам, 92 победи во Ф1 е неверојатно постигнување (ВИДЕО)

пред 7 мес.