Tag: фа куп
лестер поуспешен од челзи во куп финалето

ВИДЕО: Тилеманс го донесе првиот ФА Куп во историјата за Лестер

пред 5 мес.
ПРОДОЛЖУВА МАГИЈАТА НА ТИМОТ НА РОЏЕРС

ВИДЕО: Лестер против Челзи во финалето на ФА Купот- еден гол одлучи кој ќе игра на големиот натпревар

пред 6 мес.
ФА Купот го доби својот прв финалист

ВИДЕО: Челси прв финалист во ФА Купот, Бруин се здоби со повреда

пред 6 мес.
Бразилецот избегна црвен картон

ВИДЕО: Фернандињо „помилуван“ од Мајк Дин?

пред 6 мес.
Англичаните имаат план

Полуфиналето од ФА Купот дел од „Пилот проект“ , навивачите се враќаат на „Вембли“

пред 7 мес.
Норвежанецот ги испровоцира навивачите по поразот од Лестер

Солскјер: Нема посочување со прст, нема главен виновник, победуваме и губиме заедно

пред 7 мес.
По четвртфиналната разврска

Челси ќе се соочи со Манчестер Сити во полуфиналето од ФА Купот

пред 7 мес.
МОМЦИТЕ НА РОЏЕРС ПОДОБРИ ОД ОНИЕ НА СОЛСКЈЕР

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед не успеа, Лестер се пласираше во полуфиналето од Купот

пред 7 мес.
СЕ ЧЕКААТ УШТЕ ЛЕСТЕР ИЛИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ВИДЕО: Челзи сигурен против Шефилд Јунајтед, им се придружи на Манчестер Сити и Саутемтон во полуфиналето на ФА купот

пред 7 мес.
СО ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА ТИМОТ НА АНЧЕЛОТИ

Гвардиола после тешкиот меч со Евертон: Одигравме 39 натпревари, победивме на 34, сега ќе прославиме и одмориме

пред 7 мес.
ГУНДОГАН И ДЕ БРУЈН ГО РЕШИЈА ТИМОТ НА АНЧЕЛОТИ

ВИДЕО: Евертон не издржа во финишот, Манчестер Сити со два гола на крајот се пласираше во полуфиналето во ФА купот

пред 7 мес.
Одлична партија од крилниот напаѓач

ВИДЕО: Редмонд му донесе полуфинале на Саутемптон во ФА Купот

пред 7 мес.
Клубовите од Манчестер со сериозни гостински предизвици

ВИДЕО: Абрахам му донесе на Челси четвртфинале во ФА Купот

пред 8 мес.
„Светците“ се пласираа во четвртфиналето од ФА Купот

ВИДЕО: Саутепмтон најде сила за победа над Вулвс, Ингс со многу среќа го совлада Руди

пред 8 мес.
„лисиците“ во драматичен финиш го победија брајтон

ВИДЕО: Лестер со гол во 94 минута до четвртфинале во ФА Купот, победи и Шефилд

пред 8 мес.
15 победи во низа во сите натпреварувања

ВИДЕО: Сити со 15 победа во низа го реши Свонси за следна рунда во ФА Купот

пред 8 мес.