Tag: фа
Ова ги надмина сите очекувања

ФОТО: Во Уругвај се продава „многу црно вино“ за подршка на Кавани – „Грацијас негрито“

пред 2 недели
УРУГВАЕЦОТ Е СУСПЕНДИРАН ТРИ НАТПРЕВАРИ

Кавани ја прифати казната и се извини: Мојата намера не беше лоша…

пред 3 недели
Уругваецот доби суспензија од три натпревари

Манчестер Јунајтед без Кавани против Астон Вила, Сити и Вотфорд

пред 3 недели
Проблем за Јунајтед и Солскјер

ФА бара суспенија за Едисон Кавани од три меча поради расизам

пред 1 месец
Островјаните ќе мора да се свртат кон сопствените школи

Поради Брегзит странците потешко ќе добиваат работна дозвола во Премиер лигата

пред 2 мес.
За стартот над Ван Дајк

Навивачите на Ливерпул се бесни, Пикфорд нема да добие никаква казна!

пред 3 мес.
ЗАКАНИ КОИ НЕ СЕ ДОБРИ ЗА ФУДБАЛОТ ВО АНГЛИЈА

ФА ќе ги исфрли Јунајтед и Ливерпул од ЛШ ако продолжат со притисокот за „Големата слика“

пред 3 мес.
Двојни аршини или превид за кој ќе има многу реакции?

Артета ќе збесне, Варди нема да биде казнет за страшниот старт над Мустафи

пред 7 мес.
Зошто Артета мораше да биде заразен за да се донесе правилната одлука

Руни жестоко „удри“ по челниците на Фудбалската асоцијација на Англија

пред 11 месец
Неизбежно беше вакво сценарио

Официјално: Одложени се сите натпревари во Премиерлигата до 4 април

пред 11 месец
Не му доаѓа паметот

Даниел Стариџ доби 4-месечна забрана да се бави со фудбал, му продавал трансфер-информации на својот братучед

пред 11 месец
Поради случувањата на мечот со Ливерпул

Манчестер Јунајтед заработи тужба од Фудбалската асоцијација на Англија

пред 1 година
За стартот над Гомеш

Поништен е црвниот картон на напаѓачот на Тотенхем

пред 1 година
Остануваат дел од Лига купот на Англија

Ливерпул казнет со 200.000 фунти за случајот Чиривела

пред 1 година
Од играчка плачка

Бернардо Силва пред суспензија поради расизам

пред 1 година