Ознака: федерер
во улога на планинар

ФОТО: Федерер најави враќање на терените, во меѓувреме ја истражува Швајцарија

пред 1 ден
федекс не може да чека...

Тренерот на Федерер обелодени кога Швајцaрецот се враќа на терените

пред 1 нед.
гладта за успеси и рекорди се уште ја има....

Федерер: Не сакам бајкови опростувања и да го добиев Новак на Вимблдон немаше да се пензионирам

пред 2 недели
швајцарецот не е заинтересиран да помага

Федерер нападнат од Жил Симон: Тој е најсебичниот тенисер на светот

пред 2 недели
лимитиран модел кој ќе оди во продажба со знакот на „рф“

ФОТО: Федерер се пофали со новиот модел на патики

пред 4 недели
„Неговиот стил и чуство за игра се неверојатни“

Легендарниот Паната нема дилеми: Федерер е и ќе остане најдобриот во историјата на тенисот

пред 4 недели
некои работи се нејасни...

Поранешната шампионка на Вимблдон со провокација кон Федерер

пред 2 мес.
„Тоа што го прави АТП е себично“

ФОТО: Киријос со провокација до „Големата тројка“, па „удри“ по АТП

пред 2 мес.
ако има тенис во 2020 ќе го нема федерер на теренот

Шок за навивачите на Федерер, нова неочекувана операција, дали тоа е крај на неговата кариера (ФОТО)

пред 2 мес.
од тенис повеќе се заработува

ФОРБС: Федерер ги надмина Роналдо и Меси (ФОТО)

пред 2 мес.
Српскиот тениски ас отворено за своите амбиции

Ѓоковиќ: Ќе освојам најмногу Грен слем титули и ќе го соборам рекордот на АТП листата

пред 3 мес.
можете да го замислете федекс со фудбалска топка?

Федерер има понуда за трансфер во клуб од Швајцарија

пред 3 мес.
канадскиот тенисер „удри“ по својот колега

„Киријос само зборува, а не знае ништо

пред 3 мес.
Најголем тениски фан меѓу животните...

ВИДЕО: Во време на изолација, куче се присеќа на мајсториите на Федерер

пред 3 мес.
хрватот ги знае плановите на „Федекс“

Тренерот на Федерер откри детаљи кога ќе замине во тениска пензија

пред 3 мес.
магија која ја поседува само швајцарецот

ВИДЕО: Демант од Федерер за оние што мислат дека е лош тенисер на земјена подлога

пред 3 мес.