Tag: федерер
треба да се збогува на вистински начин

Ѓоковиќ: Федерер не заслужува ваков крај!

пред 2 мес.
најавува камбек на терените

Федерер: Најлошото е зад мене

пред 4 мес.
Поради проблемите со коленото

ВИДЕО: Федерер ја потврди лошата вест, во „аут“ повеќе месеци

пред 5 мес.
ја покажа својата хумана страна

Федерер покажа големо срце: Собрани мултимилионски износи за децата во Африка

пред 6 мес.
повредата си го направи своето

Федерер се откажа од Олимпијадата!

пред 6 мес.
легендарниот швајцарец пред одлука за вимблдон

Федерер: Наскоро ќе решам, Швајцарецот пред одлука

пред 7 мес.
полека влегува во петтата деценија од животот

Федерер: Ќе морам да размислам за пензионирање

пред 7 мес.
еден од најтешките порази во кариерата

СЕНЗАЦИЈА! Роџер Федерер елиминиран од Вимблдон! Полјакот не му даде на Швајцарецот ниту еден сет

пред 7 мес.
швајцарецот доминираше за убедлива победа

ВИДЕО: Федерер го реши Италијанецот Сонего за четвртфинале на Вимблдон

пред 7 мес.
се уште не е правиот момент

Федерер објасни зошто се уште не се пензионирал

пред 7 мес.
Италијанецот Лоренцо Сонего следен противник за федерер

ВИДЕО: Федерер со еден загубен сет до осминафинале на Вимблдон

пред 7 мес.
како во најдобрите денови

Без изгубен сет: Роџер Федерер преку Гаске до третото коло на Вимблдон

пред 7 мес.
дали ќе се откаже од олимписките игри зависи од една работа

Федерер нема да настапи на Олимписките игри во Токио

пред 7 мес.
одлуката по вимблдон

Федерер ги откри своите амбиции на Вимблдон и плановите за Токио

пред 7 мес.
Ова ќе биде меч за уживање

ФОТО: Можно е финале меѓу Ѓоковиќ и Федерер на престижниот Вимблдон

пред 7 мес.
Швајцарецот можеше побрзо да ја заврши работата.

РОЛАН ГАРОС: Федерер го преслуша Чилиќ за пласман во третото коло

пред 8 мес.