Tag: фенербахче
лацио го обезбеди потписот на репрезентативецот на косово

Репрезентативецот на Косово Муричи, во понеделник на медицински прегледи во Рим

пред 2 мес.
римјаните купија напаѓач

Лацио се засили со репрезентативец на Косово за 20 милиони евра

пред 2 мес.
по бешикташ и фенербахче има интерес за потпис на јаховиќ

Фенербахче флертува со Адис Јаховиќ, треба да биде замена за Муриќи

пред 2 мес.
КАРИЕРАТА СЕ РАЗВИВА ВО ОДЛИЧЕН ПРАВЕЦ

ФОТО: На денешен ден минатата година Елмас потпиша за славниот клуб Наполи

пред 3 мес.
Германецот води инат

Озил одбил понуда за трансфер во Турција, Артета нема да биде среќен

пред 3 мес.
Шпанецот не може веќе да чека

Хуан Мата ова лето ќе го напушти Манчестер Јунајтед, можна е преселба во Турција

пред 4 мес.
нов србин на клупата од турскиот гигант

Обрадовиќ е историја, Кокошков и официјално го превзеде Фенербахче

пред 4 мес.
Турските медиуми најавуваат трансфер

Фенербахче верува дека Омер Имери од Шкендија е новиот Елмас

пред 4 мес.
сезоната во турција нема да се доигра...

Ефес и Фенербахче едногласни: Здравјето е поважно од шампионатот

пред 6 мес.
ТУРСКИОТ ГИГАНТ ИМА ПРОБЛЕМ

Фенербахче не исплатил ниту една плата во 2020 година

пред 6 мес.
Поранешниот фудбалер на Удинезе кариерата ја продолжува во англија или турција

„Нероаѕурите“ се разделуваат од репрезентативецот на Гана

пред 6 мес.
Фенер не е единствената опција за Шпанецот

Фенербахче тргнува по потписот на Каљехон

пред 7 мес.
Понуден му е нов богат договор

Фенербахче нема лесно да се откаже од Обрадовиќ

пред 7 мес.
неговата состојба се влоши одеднаш и драматично брзо

Турската фудбалска легенда, Рушту Речбер, хоспитализиран поради коронавирусот

пред 7 мес.
Фудбалскиот тренер се огласи

Фатих Терим по потврдата дека има Ковид-19: Не грижете се, во добри раце сум

пред 7 мес.
Славен останува на Островото

Славен Билиќ го одби претседателот на Фенербахче

пред 8 мес.