Tag: фенербахче
Во фенербахче се во шок

Месут Озил повторно не е среќен, ќе ја напушти Турција

пред 2 недели
НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ПРОЗБОРЕЛ

Фенербахче пред време го раскина договорот со големата ѕвезда- тој се закани преку Инстаграм

пред 3 недели
се познаваат 30 години

Генералниот директор на Фенербахче објасни зошто го довел Ѓорѓевиќ

пред 4 недели
ДРУГ ВЕЛИКАН Е СЕГА ВО ПРАШАЊЕ

Иста држава нов клуб: Манџукиќ повторно се поврзува со заминување во Турција

пред 2 мес.
нова епизода за српскиот тренер

Ѓорѓевиќ нов тренер на Фенербахче

пред 2 мес.
по завршувањто на еуро

Петковиќ ке биде нов тренер на Фенербахче

пред 3 мес.
ЌЕ ДУВААТ ЛИ ПОУБАВИ ВЕТРИШТА ВО НАЈТРОФЕЈНИОТ МАКЕДОНСКИ ТИМ?

Турските медиуми детонираа бомба: Сопствениот на Фенербахче го купува Вардар?!

пред 3 мес.
ново поглавје во кариерата на босанскиот играч

Турските медиуми: Един Џеко пред потпис со Фенербахче

пред 3 мес.
Веќе има најдено нова работа

Далиќ на удар на јавноста, по ЕУРО ќе го напушти кормилото на Хрватска

пред 3 мес.
се враќа по фијаското во кина

Рафа Бенитез на прагот на Фенербахче

пред 4 мес.
неизвесно во последното коло во турција

Бешикташ е нов шампион на Турција

пред 4 мес.
ПЛАТАТА МУ ДОАЃА ОД ЛОНДОН

Се уште скапо го чини поранешниот клуб: Озил игра за Фенербахче, а од Арсенал добива 350 илјади евра неделно

пред 5 мес.
Германскиот интернационалец со интересна изјава

Озил: Децата сонуваат да го освојат Светскиот куп и Лигата на шампионите, а не Суперлигата

пред 5 мес.
паузата за сари наскоро завршува

Сари пред ангажман, изборот на клубот е големо изненадување

пред 6 мес.
Голем интерес за ангажманот на поранешниот играч на Арсенал

ВИДЕО: Озил официјално претставен во Фенербахче, одбра чуден број за оваа сезона

пред 8 мес.
Плејмејкерот со интересен избор

Озил покажа дека не му е дојдено до пари, за Фенербахче ќе игра без плата до крајот на сезоната

пред 8 мес.