Tag: ферари
Нема поголема промена во однос на бојата

ВИДЕО: Ферари го промовираше новиот болид „СФ21“ со кој посакува титула

пред 1 месец
се шокираше кога го виде скапиот автомобил

ФОТО: На соиграч на Пандев му го уништија скапото Ферари во автоперална

пред 3 мес.
уште една критика за ферари

Фетел: Мојот однос со Ферари се олади, повеќе нема љубов меѓу нас

пред 5 мес.
Фановите во шок и неверување

Фетел за престојот во Ферари: Ако сум груб и фер признавам дека не успеав

пред 6 мес.
Победа го дели Британецот од рекордот на Шумахер

ВИДЕО:Хамилтон од пол позиција ќе го брка рекордот на Шумахер

пред 7 мес.
честитки за јубилејот но во италија ќе победи мерцедес

ФОТО: Мерцедес го честита јубилејот на Ферари но не се откажува од еден-два победа во Италија

пред 7 мес.
Ферари не понуди нов договор

И официјално, Фетел во Астон Мартин

пред 7 мес.
Германецот е видно незадоволен

Фетел удри по тимот: Не си останавме на зборот, го направивме спротивното

пред 9 мес.
потпишал договор на три години

Фетел го напушта Ферари и се сели кај Астон Мартин

пред 9 мес.
сламка спас за кариерата на германецот

Поранешниот светски првак во Ф1 од наредната сезона ќе вози за Астон Мартин

пред 9 мес.
Студен туш за Фетел од Ред Бул: Германецот нема место кај нас!

Ред Бул се огласи за Фетел – тој одговор може да го шокира Германецот

пред 10 мес.
Фетел се закани - сезонава ќе возам за себе, а не за Леклер

Фетел како да најавува драма оваа сезона: Нема да му дозволам на Леклер да ме претекнува

пред 10 мес.
Биното му посака на Фетел трансфер во Мерцедес

Се редат ли коцките: Сега од Ферари му посакаа трансфер на Фетел во Мерцедес

пред 11 мес.
Мешавина на двајца екс шампиони, подготвен да биде светски шампион

Леклер го споредија со Раиконен и Шумахер и им испратија порака на Ферари

пред 11 мес.
Возачот од Монако има една мисла на која е фокусиран

Леклер има само една мисла во себе: Со тоа заспивам и се будам!

пред 11 мес.
кај едни ќе замине, на други им посакува да победуваат

Саинц оди во Ферари, но посакува друг тим да победува од 2021 година

пред 11 мес.