Tag: ферари
Возачот од Монако има една мисла на која е фокусиран

Леклер има само една мисла во себе: Со тоа заспивам и се будам!

пред 12 мес.
кај едни ќе замине, на други им посакува да победуваат

Саинц оди во Ферари, но посакува друг тим да победува од 2021 година

пред 12 мес.
Бразилецот очекувал друг возач на местото на Фетел во Ферари

Маса не е изненаден од потегот на Фетел – но очекувал друг возач на неговото место

пред 12 мес.
ГЕРМАНЕЦОТ СЕ УШТЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ

Маса тврди: Ја знам точната состојба на Михаел Шумахер

пред 12 мес.
французинот со стил, има добар избор

ВИДЕО: Погба на тренинг се појави „ѕвер“ автомобил

пред 12 мес.
Ставот на Бријаторе: Ферари веќе го селектираше новиот број 2

Со трансферот на Саинц – Ферари покажа кон кој правец ќе се движат

пред 12 мес.
БРИТАНЕЦОТ ШОКИРАН ОД ОДЛУКАТА НА ИТАЛИЈАНЦИТЕ

Батон ја прокоментира несфатливата одлука на Ферари: Не ми се верува!

пред 12 мес.
Браун предвидува што ќе се случи со Германецот

Браун верува дека знае каде ќе биде следната сезона Фетел

пред 1 година
Култхард смета дека Мерцедес не треба да ризикува со Фетел

Култхард предупредува: Мерцедес не смее да направи грешка со Фетел

пред 1 година
официјално потврден ангажманот на шпанецот

Официјално: Карло Саинц потпиша за Ферари (ФОТО)

пред 1 година
Наскоро и официјална потврда

ФОТО: Брза реакција од Ферари, Саинц е замената за Себастијан Фетел

пред 1 година
колегата на германецот со емотивна порака...

Леклер: Благодарам, Себастијан за се што направи за мене (ФОТО)

пред 1 година
преговорите со ферари пропаднаа

Себастијан Фетел ќе го напушти Ферари на крајот од годината (ФОТО)

пред 1 година
Германецот останува лојален на италијанците

Себастијан Фетел најави нов договор со Ферари на три години

пред 1 година
Неочекуван совет за поранешниот Ф1 првак

Берни Еклстон му сугерира на Фетел да го напушти Ферари

пред 1 година
„сакаме да соработувам со млади и персепективни пилоти“

Рено сака да го задржи Рикардо, Фетел не е опција за Французите

пред 1 година