Tag: ференцварош
ПОТЕГ ЗА НЕКОГО СМЕШЕН, ЗА НЕКОГО СИМПАТИЧЕН

ФОТО: Албанецот Мирто славеше гол во стилот на Роналдо, тоа го поздрави и Португалецот

пред 2 дена
Неочекувана изјава од тренерот на „Старата Дама“

Пирло за играчите на Јуве: Ако беа помалку егоистични ќе можеа да го решат натпреварот многу порано

пред 3 недели
Реваншите по една недела

ВИДЕО: ЛШ – Луд меч за реми во Молде, Динамо Киев и Олимпијакос победија пред реваншот

пред 2 мес.
изненадувачка одлука....

Адеми ги напушта „модрите“, познат е новиот клуб на македонскиот репрезентативец?

пред 4 мес.
Најдобриот македонски судија претходно им судеше на Динамо Киев и Малме

Ставрев втор пат сезонава ќе ја дели правдата во Лига Европа

пред 1 година
Откако го официјализираше трансферот

Спировски: Се надевам деќа ќе им донесам радост на навивачите

пред 1 година
на првиот натпревар по 10. месеци

ФОТО/ВИДЕО: Спировски се врати по повредата со гол за Ференцварош !

пред 1 година
динамо з. - ференцварош 1-1

ВИДЕО: Адеми и Динамо Загреб брзо поведоа па застанаа

пред 1 година
полицијата подготвена

ВИДЕО: Хрватската полиција на готовс, унгарски хулигани со воз кон Загреб

пред 1 година