Tag: фернандес
Состави идеален тим за 2020 година

ФОТО: Рио Фердинанд со изненадувачи избор, петмина од Ливерпул и без Меси и Фернандес

пред 1 нед.
Мајсториите на Арнолд, Бруно, Де Бруин ...

ВИДЕО: Најубавите голови од слободен удар во Премиер лигата од 2020 година

пред 4 недели
„Ѓаволите“ постигнаа четири гола за 37 минути

ВИДЕО: Мектоминеј испиша историја на „Олд Трафорд“, Јунајтед го „меле“ Лидс

пред 1 месец
Легендата отворено за зависноста од Бруно

Гери Невил „удри“ по играчите на Јунајтед: Не може за се да чекате на Фернандес

пред 2 мес.
Фантастични голови од Погба и Рашфорд

ВИДЕО: Фернандес диригира, Јунајтед до нова победа на гостувањата – настрада Вест хем

пред 2 мес.
Уште едно бледо издание на „Црвените Ѓаволи“

ВИДЕО: ВАР ги спаси Јунајтед па од пенал Фернандес погоди за победа против ВБА

пред 2 мес.
Логичен потег на Солскјер

Фернандес ја доби капитенската лента на Јунатед за дуелот со ПСЖ

пред 3 мес.
„Ѓаволите“ посрамотени, Мурињо се смешка на „Олд Трафорд“

ВИДЕО: Тотенхем го демолира Јунајтед, четири гола во мрежата на Де Геа за 45 минути

пред 4 мес.
„Црвените Ѓаволи“ се пласираа во полуфиналето од Лига Европа

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед со пенал во продолженијата го скрши отпорот на Копенхаген

пред 6 мес.
Ден за заборав на Де Геа и Мегваер – грешка до грешка

ВИДЕО: Лампард и Челси конечно до победа над Јунајтед – си закажаа финале со Арсенал во ФА купот

пред 6 мес.
Солскјер не го менува тимот кој победува

ФОТО: Дуото Погба – Фернандес ќе го предводи Јунајтед против Астон Вила

пред 7 мес.
Французинот и португалецот за прв пат заедно од 1 минута

ФОТО: „Црвените Ѓаволи“ со Погба и Фернандес ќе го нападнат Шефилд Јунајтед

пред 7 мес.
Промена во Јунајтед пред рестартот на Премиер лигата

ФОТО: Солскјер ќе го задржи системот, но Фернандес добива нова улога

пред 8 мес.
Ѓаволите се подготвуваат за продолжението од сезоната

ВИДЕО: Рашфорд и Фернандес фаќаат ритам на „Карингтон“

пред 8 мес.
Французинот најави останување во Манчестер?

Пол Погба: Многу долго време бев исфрустриран

пред 10 мес.