Tag: фетел
Победа го дели Британецот од рекордот на Шумахер

ВИДЕО:Хамилтон од пол позиција ќе го брка рекордот на Шумахер

пред 9 мес.
Ферари не понуди нов договор

И официјално, Фетел во Астон Мартин

пред 9 мес.
потпишал договор на три години

Фетел го напушта Ферари и се сели кај Астон Мартин

пред 11 мес.
сламка спас за кариерата на германецот

Поранешниот светски првак во Ф1 од наредната сезона ќе вози за Астон Мартин

пред 11 мес.
кардинална грешка на леклер

ВИДЕО: Хамилтон доминатно до првата победа сезонава, двоецот на Ферари меѓусебно се елиминираа

пред 11 мес.
Фетел се закани - сезонава ќе возам за себе, а не за Леклер

Фетел како да најавува драма оваа сезона: Нема да му дозволам на Леклер да ме претекнува

пред 12 мес.
добил јасна порака од мерцедес...

Ботас ги отфрла шпекулациите дека Фетел ќе го „украде“ неговото место во Мерцедес

пред 1 година
Биното му посака на Фетел трансфер во Мерцедес

Се редат ли коцките: Сега од Ферари му посакаа трансфер на Фетел во Мерцедес

пред 1 година
Бразилецот очекувал друг возач на местото на Фетел во Ферари

Маса не е изненаден од потегот на Фетел – но очекувал друг возач на неговото место

пред 1 година
Можна драматична трансфер разврска пред Ф1 фановите

Дали не очекуваат драматични потези со Ботас и Фетел?!

пред 1 година
БРИТАНЕЦОТ ШОКИРАН ОД ОДЛУКАТА НА ИТАЛИЈАНЦИТЕ

Батон ја прокоментира несфатливата одлука на Ферари: Не ми се верува!

пред 1 година
Изјавата на Волф не гарантира ист двоец во Мерцедес идната сезона

Дали со ова Волф призна дека ќе има место за Фетел во Мерцедес?

пред 1 година
Браун предвидува што ќе се случи со Германецот

Браун верува дека знае каде ќе биде следната сезона Фетел

пред 1 година
Култхард смета дека Мерцедес не треба да ризикува со Фетел

Култхард предупредува: Мерцедес не смее да направи грешка со Фетел

пред 1 година
Наскоро и официјална потврда

ФОТО: Брза реакција од Ферари, Саинц е замената за Себастијан Фетел

пред 1 година
колегата на германецот со емотивна порака...

Леклер: Благодарам, Себастијан за се што направи за мене (ФОТО)

пред 1 година