Tag: ффм
ако се укаже шанса ќе ја зграбиме

Селекторот Скендеровски го објави списокот за дуелите со БиХ и Романија во ЕУРО квалификациите

пред 8 часа
ффм е професионална во секој поглед

Сејдини: Го продолжуваме патот кон успехот, лесно се договоривме со Ангеловски

пред 4 дена
селекторот со благодарност до ффм, играчите и навивачите

Ангеловски: Верувам дека сите заедно и сложно повторно ќе се радуваме на големи победи

пред 4 дена
соработката продолжува

Управниот одбор на ФФМ одлучи: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2021

пред 4 дена
Управниот одбор одлучи

ФФМ со подршка за женскиот фудбал, по 10 000 долари за секој клуб од женската прва лига

пред 5 дена
Конечна одлука се очекува да крајот на неделава

ФФМ и Ангеловски ги започнаа преговорите околу договорот на селекторот

пред 6 дена
вложувањето инфраструктурата продолжува

ФФМ ќе продолжи целосно да ги покрива трошоците за патувања во младинските категории, футсал и женските лиги, како и трошоците за службени лица во сите категории

пред 1 нед.
шампионската титула примарна цел

ФОТО: Шкендија ги започна подготовките, примарна цел е шампионска титула

пред 2 недели
главното од календарот е еуро 2021

Македонската фудбалска репрезентација ќе одигра најмалку 13 натпревари, три на ЕУРО

пред 2 недели
изјава на годината, обединување, радост и заедништво

Спорт 2020: Сејдини: Заедништвото меѓу Македонците и Албанците не направи силни, трпението и работата ни донесоа резултат

пред 3 недели
денот кога македонија се обедини и израдува во тешката 2020 година

Спорт 2020: Грузија и Тбилиси се македонска фудбалска бајка, историја за пласман на ЕУРО 2020

пред 3 недели
За успешниот настап во евроквалификациите

ФФМ со премија за момците на Благоја Милевски

пред 3 недели
ффм е најуспешна спортска федерација во 2020 година

Сејдини: Дешамп кога го освои Мундијалот во Русија и кажа благодарам на федерацијата, велам благодарам за довербата да ја водам ФФМ

пред 3 недели
На влезот од ФФМ овековечени зборовите на коментаторот Тони Стојановски

ВИДЕО: Историскиот завршен коментар на Тони Стојановски од МТВ доби почесно место во ФФМ

пред 3 недели
претседателот на ффм не го интересира политика, посветен на заедништво

Сејдини: Горд сум што Македонците и Албанците во репрезентацијата се како семејство

пред 3 недели
ПРИОРИТЕТ Е АНГЕЛОВСКИ, НО СО УСОГЛАСЕНИ СТАВОВИ ЗА ИДНИНАТА НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Сејдини: Прво ќе разговараме со Ангеловски, ако не се договориме, јавноста знае кој ќе го наследи

пред 3 недели