Tag: ффм
Работен состанок во „Куќата на фудбалот“

ФОТО: Сејдини се сретна со Бејта и најави дека поддршката на фудбалот во Гостивар ќе продолжи

пред 12 часа
Реакција од „куќата на фудбалот“

ФФМ: Обединети со УЕФА и 55 членки против фудбалската Суперлига

пред 2 дена
има неизвесност околу конечната листа

УЕФА во петок решава за дефинитивната листа, каде ќе игра Македонија на ЕУРО

пред 3 дена
битолчани очекуваат бодови во струга

Дарко Илиески вели дека Пелистер не е под притисок пред дуелот со Струга ТЛ

пред 5 дена
вардар во струмица бара бодови за опстанок

ПМФЛ: Вардар гостува кај Академија Пандев и „својот“ Васовски, лидерот Шкендија има „лесна“ задача против Беласица

пред 5 дена
ФФМ набави нови фудбалски топки

Најголемата набавка на фудбалски топки – 15.000 на број, ФФМ ги наменува за Македонските лиги

пред 7 дена
На вториот контролен меч на „Петар Милошевски“

У19: Македонија испушти победа против Црна Гора во 80 минута (ФОТО)

пред 1 нед.
вардар во борбата зa опстанок ја пречекува ренова

ПМФЛ: Шкендија против Академија Пандев, Шкупи и Македонија ЃП фаворити со Беласица и Борец

пред 1 нед.
СО ТАКОВ ШОФЕР ЗАД ВОЛАНОТ УСПЕХОТ Е СИГУРЕН

ФОТО: Македонија со специјален возач на Европско- расте црвено- жолтата еуфорија, објавени првите фотографии од снимањето на спотот за ЕУРО

пред 1 нед.
пет средби од 26 коло во пмфл

ПМФЛ: Пресметка за опстанок, Силекс го пречекува Вардар во Кратово

пред 2 недели
демант за шпекулациите кои ја рушат атмосферата во а тимот

Сејдини: Сега е наше време сите да се обединиме зад фудбалската репрезентација на Македонија

пред 2 недели
супер фудбал во ѓорче, се радуваа струмичани

ВИДЕО: Академија Пандев прв финалист во Купот, голема победа против Македонија ЃП

пред 2 недели
Комисијата на натпревари на ФФМ одлучи

Поради промената на полицискиот час, фудбал во Македонија ќе се игра во нов термин

пред 3 недели
ТРИТЕ БОДА ОСТАНАА ВО СКОПЈЕ

ФОТО: Работнички се мачеше ама го победи Борец

пред 3 недели
какво голчиште во струга

ВИДЕО: Најубавиот гол во 25 коло е дело на Цаке, во Струга постигнат неверојатен гол со пета

пред 3 недели
25 коло во пМФЛ

ВИДЕО: Маневски сам го победи Вардар, Шкендија освои три бода против Силекс, киксираше Шкупи со Ренова

пред 3 недели