Tag: фиба
откако пријавија учество

Куманово и ФТФ во исчекување на ждрепката за ФИБА Еврокупот

пред 1 нед.
Македонија беше последна на турнирот

КФСМ: Уште еднаш Македонската кошаркарска федерација се покажа како одличен организатор

пред 2 недели
Одличен термин

Позната е сатницата на натпреварите на Македонија во претквалификациите за СП

пред 2 недели
на ден пред заминување

Симиќ го објави конечниот список на играчи за ФИБА турнирот во Шорпон

пред 2 недели
Стартуваме вечерва, од 21. часот, против Луксембург...

ФИБА челенџер во СРЦ „Кале“: Македонија подготвена за победи

пред 2 недели
пријавите се пополнети

Куманово и ТФТ се пријавија за настап во ФИБА Еврокупот за сезоната 2021/2022.

пред 3 недели
проблеми во фиба

Претседателот на ФИБА обвинет за сексуално вознемирување

пред 2 мес.
ОД КФМ ИЗРАЗУВААТ ГОЛЕМО ЗАДОВОЛСТВО

Бордот на ФИБА Европа одлучи: Македонија домаќин на „балонот“ за мундијалските претквалфикации

пред 2 мес.
Домаќините на балоните ќе бидат познати за еден месец

Кошаркарите ги дознаа термините за претквалификациите, се очекува да се одредат домаќините

пред 3 мес.
Кои се одлуките на 13. состанок на Фиба Европа?

Бордот на ФИБА Европа донесе клучни одлуки: Усвоена употребата на алтернативен формат на младинските ЕП

пред 3 мес.
Македонскиот судија заминува во пензија

Александар Милојевиќ доби честитки од ФИБА за доприносот во европската кошарка

пред 3 мес.
Официјално соопштение на Евролигата

Финалниот турнир во Евролигата без навивачи!

пред 3 мес.
Српскиот плејмејкер заслужено до наградата

Теодосиќ МВП на неделата во Еврокупот

пред 4 мес.
Македонската репрезентативка

Денвана Бонер со Рампла атакува на титулата во Еврокупот

пред 4 мес.
Две позиции подолу

Македонските кошаркарки со назадување на планетарното но и на континенталното рангирање

пред 5 мес.
За квалификациите за пласман на ЕП 2022

Кошаркарите од 10 февруари почнуваат со подготовките, Тодоров го подготви планот

пред 6 мес.