Tag: фифа
Предлогот наидува на критики

Сите се против ФИФА, не е прифатливо Светско првенство на две години

пред 1 нед.
СЕ ОГЛАСИ И ФЕДЕРАЦИЈАТА

Драма на летот на Германија од Исланд: Авионот мораше итно да слета во Шкотска

пред 1 нед.
РЕАКЦИИ ПО РЕМИТО

Герет Саутгејт на удар поради потег кој Англија не го памети 25 години

пред 1 нед.
можно е да не се одржи

Јапонија се откажа – без овогодинешното Светско клупско првенство?

пред 1 нед.
ПОРАЧУВА ДЕКА НЕМААТ СИЛА

Легендата на Барселона полуде околу планот на ФИФА: Играчите за брзо ќе експлодираат

пред 2 недели
МОМЦИТЕ НА МИЛЕВСКИ ПОКАЖАА ДОБРА ИГРА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонија можеше и заслужи победа, на крајот лоши шест минути донесоа само реми од Рејкјавик

пред 2 недели
ОД ГОТОВО ВЕРЕСИЈА

ВИДЕО + ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонија пропушти два гола предност- и покрај подобрата игра само реми во Рејкјавик

пред 2 недели
ОДЛИЧНО ИЗДАНИЕ НА НАШИТЕ ФУДБАЛЕРИ ВО ПРВИОТ ДЕЛ

ВИДЕО: Доминантна Македонија по првите 45 минути и водство во Рејкјавик против Исланд

пред 2 недели
СО ТРОЈЦА ВО НАПАДОТ

ФОТО: Видарсон го објави тимот- познат составот со кој Исланд ќе ја напаѓа Македонија

пред 2 недели
НА КЛУПАТА ОСТАНАА ЈАХОВИЌ И ТРАЈКОВСКИ

ФОТО: Милевски со две промени во однос на Ерменија- Македонија по победа со браќата Ристовски во првите 11

пред 2 недели
МЕЧОТ СЕ ИГРА ОД 18 ЧАСОТ

ФОТО: Подготвени за успех во Исланд- македонските репрезентативци со насмевка тргнаа кон стадионот во Рејкјавик

пред 2 недели
ЈА ПОВИКА ФИФА ДА ГИ КАЗНИ

Британскиот премиер реагираше за сцените во Унгарија: Она што им се случи на нашите играчи е ужасно

пред 2 недели
ЛА ЛИГА СО ИСТ ПОТЕГ, СЕ ОЧЕКУВА ДА СЕ ПРИКЛУЧИ КАЛЧОТО

Ковид 19 пробелми: Дури 60 играчи од Премиер лигата нема да настапат за своите репрезентации

пред 3 недели
ќе дебитира на клупата на а-тимот во септември против ерменија во скопје

ВИДЕО: Гордост е да се биде селектор на А-репрезентацијата, се радувам на првата средба со играчите

пред 1 месец
во септември нови средби за македонија, со милевски ќе се враќаме на старите позиции

ФОТО: Македонија со пад од десет места на ФИФА листата по ЕУРО

пред 1 месец
ќе добијат ли разбирање?

КОНМЕБОЛ бара од ФИФА промени во работата на ВАР

пред 2 мес.