Tag: фигц
добри вести од владата на италија

Настаните поврзани со Јувентус и Наполи нема да значат прекин на Серија А

пред 1 година
фигц објави....

Познати се новите датуми за летниот и зимскиот трансфер период во Италија

пред 1 година
се како би играчите би биле посвежи...

ФИГЦ во последен момент го промени правилото во Копа Италија

пред 1 година
Спадафора го објави новиот протокол...

Калчолигашите продолжуваат со тренинзи без разлика дали има позитивен случај на КОВИД-19

пред 1 година
Фудбалерите ќе имаат пеколно лето...

Серија А го закажа стартот на новата сезона

пред 1 година
се очекува одговор од владата....

ФИГЦ и Серија А направија нов медицински протокол

пред 1 година
клубовите добија дозвола за колективен тренинг

Владата на Италија со одлука: Клубовите можат да се вратат на колективен тренинг од 18 мај

пред 1 година
дали на италија и се заканува „француско сценарио“

Владата на Италија во среда решава дали сезоната во Серија А ќе се доигра

пред 1 година
станува извесно дека сезоната 2019/20 ќе се доигра

Италијанското фудбалско првенство ќе заврши на 2 август

пред 1 година
во очекување на драматични одлуки

Гравина: Не сакам јас да сум гробарот на италијанскиот фудбал

пред 2 години
во деновите на финансиска криза на клубот

ФОТО: Потег на играчите на Рома кој ја воодушеви фудбалска Италија

пред 2 години
Гравина и медицинско-научната комисија одлучиле...

Фудбалската федерација на Италија подготви план за продолжување на сезоната

пред 2 години
се бара начин калчо лигата да се доигра, се помалку време за решение

Гравина: Сезоната 2019/20 во Серија А може да заврши во септември или октомври

пред 2 години
интересот на поединците нема да биде пред интересот на лигата

Гравина: Сезоната во калчо лигата ќе се доигра

пред 2 години
ФИГЦ ЌЕ ДОЗВОЛИ РЕКЛАМИ ОД ОБЛОЖУВАЛНИЦИ НА ДРЕСОВИТЕ

Познато е колку клубовите од Италија ќе загубат од ТВ правата доколку сезоната не се доигра

пред 2 години
категоричен е претседателот на фф на италија

Серија А мора да заврши на фудбалски начин па и да се игра во јули

пред 2 години