Tag: филаделфија
Откако Денвер му врачи отказ

Док Риверс нема време за одмор, седнува на клупата на Филаделфија

пред 3 недели
босто ја исчисти филаделфија со 4-0

ВИДЕО: Хорор повреда на Херис, Бостон ја реши Филаделфија со 4-0

пред 2 мес.
Скромна НБА понуда

ВИДЕО: Голден Стејт без Кари до победа над Филаделфија

пред 8 мес.
Висината не секогаш дава предност

ВИДЕО: Како 165 см високиот напаѓач на Коламбус го совлада 30 см повисокиот противник во тепачка на лед

пред 8 мес.
Одлична НБА ноќ

ВИДЕО: Рекорд на Јанг во победата на Атланта над Мајами

пред 8 мес.
ТАНДЕМОТ НА РАКЕТИТЕ ИЗВОНРЕДЕН

ВИДЕО: Харден и Вестбрук искомбинираа 78 поени за победа на Хјустон

пред 8 мес.
Бекот на Сакрменто конечно заминува?

ФОТО: Филаделфија е следната дестинација на Богдановиќ

пред 9 мес.
Пеколни моменти за камерунецот

Потресна приказна на Џоел Ембид

пред 9 мес.
По серијата на навреди

ВИДЕО: Ајзеа Томас отиде да се пресмета со навивачите на Филаделфија

пред 10 мес.
Атрактивна ноќ во НБА лигата

ВИДЕО: Голден без најдобрите до триумф, Филаделфија со прв пораз сезонава

пред 12 мес.
Минимални казни и за двајцата

ВИДЕО: НБА ги одреди казните за Ембид и Таунс

пред 12 мес.
срамно однесување

ВИДЕО: Суспензија за Ембид и Ентони откако физички се пресметаа на паркетот

пред 12 мес.
за 142 милиони долари

НБА: Остана само уште една звезда на берзата, се сели во Мајами (ФОТО)

пред 1 година