Tag: финале
Најдобрата во женското Куп финале

Драгана Гобелиќ: Признанието за најкорисен играч би сакала да го посветам на мојот син

пред 16 часа
Време е за историја

Баскет КАМ и Бадел денеска во битка за Куп финалето, пренос на МТВ 3

пред 1 ден
газдата на челзи со дополнителен бонус за ЛШ

Абрамович се отвори за Лигата на шампионите: Момци еве ви 11.500.000 евра, па поделете!

пред 2 дена
Турција на списокот на земји со висок ризик за граѓаните на Велика Британија

УЕФА размислува да го пресели финалето на Лигата на шампионите во Велика Британија

пред 2 дена
Познатите се двајцата финалисити

Кошаркарите на Баскет КАМ и на Бадел ќе се борат за трофејот од Купот на Македонија

пред 2 дена
матиќ сака трофеј со јунајтед

Матиќ: Сонувам за трофеј со Манчестер Јунајтед

пред 2 дена
финалето од ЛЕ со гледачи

УЕФА: До 9.500 гледачи во финалето на Лига Европа

пред 6 дена
украинецот се наврати на финалето

ВИДЕО: Шевченко: Финалето со Ливерпул ме прогонуваше со месеци

пред 1 нед.
Одлучи УО на ФФМ

Финалето од Купот на Македонија ќе се игра на „Тодор Проески“ на крајот од мај

пред 2 недели
Ајакс атакува на двојна титула

Холандскиот куп конечно пред разврска по пауза од две години

пред 3 недели
СЕ ЧУВСТВУВАЛ КАКО ЗАЈАК

Поранешниот фудбалер на Ливерпул се потсети на финалето со Реал: Ми беше ужасно страв, бев премногу исплашен

пред 4 недели
ФАНОВИТЕ ГИ ИСПРАТИЈА ЗА СЕВИЉА

ВИДЕО: „Гори“ Баскија, лудило пред мечот на годината меѓу Атлетик Билбао и Сосиедад

пред 1 месец
На Европското првенство во Данска

ВИДЕО: Норвешка е новиот првак на Европа, Франција поразена во битката за злато

пред 5 мес.
Победа во Грузија за историја, еден гол вреден злато

Сонот стана јаве, Македонија ќе игра на ЕУРО 2021, Горан Пандев е нашиот херој!

пред 6 мес.
МАКЕДОНИЈА СО 3:4:1:2 БАРА ПЛАСМАН НА ЕП

ФОТО: Македонија со Пандев и Несторовски ќе ја нападне Грузија, Адеми е во почетниот тим

пред 6 мес.
Реакција по поразот во финалето

Ѓоковиќ: Покажа дека си крал на „земјените терени“, тоа го почуствував на своја кожа

пред 7 мес.