Tag: фиорентина
Трансфер политиката е проблем

ФОТО: Гатузо не издржа во Фиорентина, по 22 дена си замина од клубот

пред 21 час
трансфер политиката проблем

Кој пие, а кој плаќа во Фиренца? Гатузо размислува да си замине по неколку недели

пред 1 ден
Брза реакција од „Артемио Франки“

Официјално: Гатузо си најде работа за 24 часа, го наследува Јакини

пред 3 недели
Фиорентина очекува добра заработка

Влаховиќ по најавата за трансфер: Ќе видиме што ќе се случи во иднина

пред 4 недели
ВИОЛА НЕ СЕ ОТКАЖУВА ЛЕСНО ОД СРБИНОТ

Студен туш за заинтересираните клубови: Фиорентина постави неверојатна цена за Влаховиќ

пред 1 месец
ЌЕ БИДЕ ЕДНА ОД ГЛАВНИТЕ ЅВЕЗДИ ЛЕТОВО

Изненади многумина: Додека големи европски великани се „тепаат“ за него, Влаховиќ кажа каде сака да ја заврши кариерата

пред 1 месец
ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО

ВИДЕО: Незгодна ситуација за Дилета- преубавата водителка испрскана од прскалките во Фиренца, се пошегува на своја сметка

пред 1 месец
влаховиќ на излезна врата од фиорентина

Влаховиќ го облекува дресот на германскиот гигант за 60.000.000 евра?!

пред 1 месец
србинот блеска сезонава

ВИДЕО: Србинот Влаховиќ собори рекорд на легендарниот Батистута стар 21 година

пред 1 месец
Поради смртта на Давиде Астори

Поранешниот шеф на медицина во Фирентина во затвор една година

пред 2 мес.
НА САН СИРО ЌЕ ИМА НОВ НАПАЃАЧ

Влаховиќ или Белоти? Милан бара нов центарфор како долгорочно решение во нападот

пред 2 мес.
Напаѓачот е трансфер цел на пола Европа

Фиорентина ја одреди цената на Душан Влаховиќ, ја очекува првата понуда

пред 2 мес.
На потег е Пирло

ВИДЕО: Поради ова промашување навивачите бараат Роналдо да биде преселен на клупа

пред 2 мес.
Атрактивно но неефикасно попладне во Италија

ВИДЕО: Дармијан му донесе победа на Интер, Мората со еврогол го спаси Јувентус кај Фиорентина

пред 2 мес.
„Виоелетовите“ конечно се израдуваа на победа

ВИДЕО: Фиорентина поуспешна од Верона

пред 2 мес.
Виолетовите никако да победат

ВИДЕО: Фиорентина никако да победи , Сасуоло со пресврт до победа

пред 2 мес.