Tag: фиорентина
влаховиќ на излезна врата од фиорентина

Влаховиќ го облекува дресот на германскиот гигант за 60.000.000 евра?!

пред 3 мес.
србинот блеска сезонава

ВИДЕО: Србинот Влаховиќ собори рекорд на легендарниот Батистута стар 21 година

пред 3 мес.
Поради смртта на Давиде Астори

Поранешниот шеф на медицина во Фирентина во затвор една година

пред 3 мес.
НА САН СИРО ЌЕ ИМА НОВ НАПАЃАЧ

Влаховиќ или Белоти? Милан бара нов центарфор како долгорочно решение во нападот

пред 3 мес.
Напаѓачот е трансфер цел на пола Европа

Фиорентина ја одреди цената на Душан Влаховиќ, ја очекува првата понуда

пред 3 мес.
На потег е Пирло

ВИДЕО: Поради ова промашување навивачите бараат Роналдо да биде преселен на клупа

пред 3 мес.
Атрактивно но неефикасно попладне во Италија

ВИДЕО: Дармијан му донесе победа на Интер, Мората со еврогол го спаси Јувентус кај Фиорентина

пред 3 мес.
„Виоелетовите“ конечно се израдуваа на победа

ВИДЕО: Фиорентина поуспешна од Верона

пред 3 мес.
Виолетовите никако да победат

ВИДЕО: Фиорентина никако да победи , Сасуоло со пресврт до победа

пред 3 мес.
ЌЕ БИДЕ ЅВЕЗДА НА ЛЕТНИОТ ПРЕОДЕН РОК

Фиорентина бара 40 милиони евра: Рома и Милан во битка за напаѓачот на Виола

пред 3 мес.
Подготвени се првите понуди

Манчестер Јунајтед и Ливепрул во директна битка за ѕвездата на Фиорентина

пред 3 мес.
Искусниот тренер уште е под договор со Јувентус

Фиорентина доби „корпа“ од Сари, во игра остануваат Наполи и Рома

пред 4 мес.
ТРЕНЕРСКА РОТАЦИЈА ВО ФИОРЕНТИНА

ФОТО: Фиорентина и Прандели се разделија, Јакини се враќа во Фиренца

пред 4 мес.
СТРЕЛЦИ ИБРА И РИБЕРИ

ВИДЕО: Возбудлив меч во Фиренца- пет гола, два пресврти и победа на Милан

пред 4 мес.
ФАНОВИТЕ НА ФИОРЕНТИНА БЕСНИ

ВИДЕО: Ибра се врати со гол- требаше ли да биде поништен?

пред 4 мес.
Ветеранот повторно ќе го менува клубот

На Рибери му се смачило во Италија, сака да се врати во Бундес лигата

пред 4 мес.