Tag: фјури
локацијата не е позната

Познат е датумот за мечот Фјури-Вајлдер 3

пред 4 мес.
легендарниот ирец со прогноза за евентуалниот меч меѓу британците

ФОТО: Фјури во осмата рунда ќе го „сруши“ Џошуа

пред 5 мес.
меч по кој еден од двајцата ќе ги обедини сите четири титули во тешка категорија

Започнати се разговори за меч меѓу Џошуа и Фјури

пред 6 мес.
Легендата на светскиот бокс верува во својот сонародник

Форман: Вајлдер може лесно да го победи Фјури (ФОТО)

пред 7 мес.
Британецот повторно обвинет од земјоделец

Фјури повторно на работ на бездната, ја губи светската титула?

пред 7 мес.
„Кога ќе го допрете дното, како Фјури, единствено може да одите нагоре“

Џошуа со интересна анализа ја коментираше победата на Фјури

пред 8 мес.
АМериканецот ја активираше клаузулата

ФОТО: Ќе има трет меч меѓу Фјури и Вајлдер

пред 8 мес.
Дилиан Вајт со провокација за својот сонародник

ВИДЕО: Фјури нема да се бори со мене доколку не мора

пред 8 мес.
„Не знаев дека е толку добар боксер“

Мајк Тајсон нема дилеми за кого ќе навива на мечот Вајлдер-Фјури

пред 8 мес.
Украинецот ги негираше гласините за негов кам-бек

Кличко го предвиде исходот на мечот меѓу Вајлдер и Фјури

пред 8 мес.
Фјури со уникатен одговор

Џошуа: Сакам да биде спаринг партнер на Фјури за мечот против Вајлдер

пред 10 мес.
Руиз е прва пречка за меч со Фјури

Џошуа истакна на кое место и со кого сака да боксува

пред 1 година
Спорт за вистински борци

ФОТО: Погледнете како изгледа Фјури по мечот со Валин

пред 1 година
Нова провокација од светскиот шампион

Вајлдер: Време е да го пензионирам Фјури

пред 1 година
Максимално интересен меч

Солиден отпор на Валин, но Фјури ја одбрани титулата

пред 1 година
Фјури како Мухамед Али

Видео: Фјури потсети на Мухамед Али, избегна седум удари за пет секунди!

пред 1 година