Tag: фк милан
„росонерите“ сега знаат колку треба да платат

Лајпциг му соопшти на Милан колку треба да плати за Рангник

пред 3 мес.
ДОКОЛКУ СЕ ПРИМЕНИ ФРАНЦУСКОТО СЦЕНАРИО

Доколку Серија А не се доигра, Милан ќе биде најголем губитник, Јувентус шампион на Италија

пред 6 мес.
милано е град на духови

Голманот на Милан: Ситуацијата во Италија е како во хорор филм

пред 7 мес.
постигна 137 голови во кариерата

Почина легендарниот „бомбардер“ на Милан

пред 1 година
кога црвеното и црно ќе стане сино

ФОТО : Милан како и Јувентус ги нервира навивачите со бојата на дресот

пред 1 година
пред финансиски колапс

Милан е во најголем финасиски минус во историјата на клубот

пред 1 година
милан е негов 13. клуб во кариерата

Кој е Стефано Пиоли кој ќе ја спасува сезоната на Милан

пред 1 година
поранешниот тренер на интер пиоли ќе биде негов наследник

ОФИЦИЈАЛНО: Милан му даде отказ на Џампаоло (ФОТО)

пред 1 година
украинецот се враќа во милан

Шевченко на вечера со Малдини, дали ќе биде нов тренер на Милан

пред 1 година
ваков очаен почеток имал 1938 година

Милан последен пат имал четири порази во првите шест кола пред 81 година

пред 1 година
џампаоло пред отказ

ВИДЕО: Рибери погоди за Фиорентина, мизеријата на Милан продолжува

пред 1 година
ПАРИ ВО „ТОРБА“ ОД „Louis Vuitton“ ЗА СПАС НА МИЛАН

„La Repubblica“: Милан е очаен, но конечно му најдоа спас во „торба“ пари од „Louis Vuitton“

пред 1 година