Tag: фк пелистер
офс битола одржа собрание

ФК Пелистер имаше свој гостин на Собранието на ОФС Битола, седницата регуларна

пред 1 ден
ВАРДАР ИСПУШТИ ПОБЕДА ВО БИТОЛА

ВИДЕО: Пелистер се спаси од пораз со автогол на Вардар

пред 4 мес.
дуелите меѓу пелистер и вардар секогаш се дерби

ПМФЛ: Пелистер го предизвикува Вардар во Битола

пред 4 мес.
НОВ НАПАЃАЧ ПОД „ТУМБЕ КАФЕ“

ФОТО: Пелистер има ново засилување од Србија, клубот од Битола не се шегува

пред 7 мес.
битолчани најавија уште нови засилувања

ФОТО: ФК Пелистер го претстави новото засилување, поранешен младинец на Вардар

пред 7 мес.
потпишаа договори на една година

Драгарски и Фазлиу ги продолжија договорите со Пелистер

пред 7 мес.
БИТОЛЧАНИ СЕ ВРАТИЈА ВО ПРВАТА ЛИГА, СОСТАВУВААТ КВАЛИТЕТЕН ТИМ

ВИДЕО: Пелистер се засили со крилен напаѓач од Црна Гора

пред 7 мес.
пелистерци ќе имаат одличен голмански пар

Пелистер се засили на голманската позиција, прилепчанецот Талески е нов член на клубот од Битола

пред 7 мес.
Планови за следната сезоната

Пелистер го продолжи договорот со тренерот Штерјовски

пред 7 мес.
најавија дружба со браќата од полска

ФОТО: „Чкембари“ добија несекојдневна честитка од Полска

пред 8 мес.
решението на ффм е фер и коректно

ФК Пелистер: Правична одлука на ФФМ, ние сме дел од Првата лига (ФОТО)

пред 8 мес.