Tag: фк работнички
Тренерот на Работнички по поразот од Академија Пандев

Влахо: Ако не ги искористите шансите, противникот сигурно ќе ве казни

пред 1 месец
тренерот на работнички со најава

Влахо: Работнички заслужено го победи Шкупи, клубот има европски проект

пред 1 месец
утре се играат средбите од 21 коло во пмфл

Влахо: Има напредок во играта, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

пред 2 мес.
Галијани доставил подобра понуда од турските клубови

Официјално: Лука Станковски ќе им биде соиграч на Балотели и на Боатенг во Монца

пред 2 мес.
РАБОТНИЧКИ ЗАПИША ВАЖНА ПОБЕДА ВО СТРУМИЦА

Влахо: Работнички ја започна сезоната според планот, трите бода од Струмица се многу важни

пред 2 мес.
започнува вториот дел во пмфл

Васовски со Академија Пандев против Работнички, започнува втoриот дел во ПМФЛ

пред 2 мес.
ПОДГОТОВКИ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА ВТОРИОТ ДЕЛ ОД СЕЗОНАТА

Реми без голови меѓу Работнички и Струга ТЛ

пред 3 мес.
хрватот го засили нападот на работнички

Работнички ја искористи ситуацијата во Борец, го донесе Хрватот Прелчец

пред 3 мес.
македонија со двајца играчи во мтк будимпешта

ФОТО: Георгиевски го напушти Работнички и го засили унгарски МТК Будимпешта

пред 3 мес.
„Романтичарите“ размислуваат за иднината

ФОТО: ФК Работнички верува во академијата, продолжен договорот со тројца младинци

пред 3 мес.
Влахо има доволно време за промени

„Романтичарите“ со шест контролни средби ќе се враќаат во форма

пред 3 мес.
„РОМАНТИЧАРИТЕ“ ПРОДОЛЖИЈА СО РЕКОНСТРУКЦИЈАТА

ФОТО: Христијан Грозданоски е шестото засилување на ФК Работнички

пред 3 мес.
на крајот на месецот подготовки во охрид

ФОТО: Работнички тргна со подготовките, Влахо бара дисциплина и најави напорна работа

пред 3 мес.
Промоција на новите играчи

Работнички доведе пет нови играчи

пред 3 мес.
Стратегијата на „Романтичарите“ е јасна

ФК Работнички со Станковски како спортски директор ќе бара таленти за продажба во странство

пред 4 мес.
Старо нов тренер кај „романтичарите“

Влахо се врати во ФК Работнички: Со напорна работа до горниот дел на табелата во ПМФЛ

пред 4 мес.